Partner serwisu
11 lutego 2019

Porsche Charigin Service obejmuje już w Europie ponad 49 000 puntów ładowania

Kategoria: Elektromobilność

Porsche poinformowało, że od czasu uruchomienia w maju 2018 r., platforma Porsche Charging Service jest kompatybilna z ponad 49 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Usługa jest dostępna w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Danii, Holandii, Belgii, Finlandii, Norwegii, Francji i Hiszpanii. Wkrótce dołączą do nich Wielka Brytania oraz Włochy.

Porsche Charigin Service obejmuje już w Europie ponad 49 000 puntów ładowania

Porsche Charging Service obejmuje wszystkie aspekty procesu ładowania EV. Platforma pozwala wyszukać odpowiednią stację ładowania, a do przetwarzania płatności wykorzystuje centralne przechowywanie danych. Obsługuje różne waluty i nie wymaga osobnych loginów dla poszczególnych operatorów. Porsche informuje, że specjalna, dostępna bezpłatnie aplikacja oraz system nawigacji kierują klienta bezpośrednio do wybranej stacji ładowania.

Aplikacja w czasie rzeczywistym zapewnia dostęp do informacji o lokalizacji i dostępności stacji ładowania, a także o kosztach uzupełnienia energii w bateriach samochodu. Identyfikacja w punkcie ładowania odbywa się poprzez kod QR i aplikację albo za pośrednictwem identyfikatora Porsche ID, który użytkownik otrzymuje bezpłatnie w ramach procesu rejestracji. W Niemczech korzystanie z usługi kosztuje 2,50 EUR miesięcznie. Do tego dochodzą opłaty za ładowanie, uzależnione od dostawcy i ilości energii elektrycznej wykorzystanej do naładowania samochodu.

Aplikacja dostępna jest na wszystkie urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS lub Android. Usługa jest co do zasady adresowana do wszystkich kierowców samochodów hybrydowych lub elektrycznych – jej zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do pojazdów Porsche.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ