Partner serwisu
30 stycznia 2019

„Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” pod hasłem edukacja i integracja

Kategoria: Aktualności

28 stycznia br. w Katedrze Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej odbyła się inauguracja XXI edycji Studiów Podyplomowych „Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych”, a także zakończenie XIX i XX edycji, prowadzonej równolegle we współpracy z Centrum Edukacji Grupa ORLEN w Płocku.

„Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” pod hasłem edukacja i integracja

– Świętujemy pewien jubileusz – zakończenie 20. edycji studiów podyplomowych, które ukończyło do tej pory prawie 650 absolwentów. To olbrzymi sukces, który nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania i niezwykłej osobowości prof. Adama Markowskiego – powiedział prof. Piotr Kazimierski, Dziekan Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. – Uroczystość jest wyjątkowa również z innego powodu. Jak wiemy, pod koniec ubiegłego roku zmarł prof. M. Sam Mannan – człowiek, od którego wiele lat temu wszystko się zaczęło. To on był jednym z pomysłodawców stworzenia kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa Procesowego studiów podyplomowych, w których państwo mieli okazję wziąć udział – podkreślił dziekan Wydziału.

Studia „Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” prowadzone są na Politechnice Łódzkiej od 1997 roku, a ich twórcą i głównym animatorem jest prof. Adam Markowski, który podkreślił, że choć celów i zadań postawionych przed tymi studiami jest wiele, ich fundamentem są edukacja i integracja.

– Staramy się rozwijać waszą wiedzę, głosić nowe trendy, które powstają i jednocześnie tworzyć warunki do waszej współpracy. Wspomagacie się, uzupełniacie swoją wiedzą i jednocześnie przekazujecie ją nam – powiedział prof. Markowski.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele zakładów chemicznych: PKN ORLEN S.A., ANWIL S.A., Grupa Azoty S.A., Polskie LNG S.A. Nie mogło zabraknąć również gościa specjalnego – grafika i malarza Henryka Płóciennika, którego prace były nagrodami dla wyróżnionych absolwentów.

Po krótkim wykładzie inauguracyjnym „Analiza warstw zabezpieczeń dla zbiornika oleju napędowego”, który wygłosił Wojciech Gąsieniec z PKN ORLEN S.A., i wystąpieniach przedstawicieli uczelni i przemysłu wręczono świadectwa ukończenia XIX i XX edycji studiów podyplomowych “Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” oraz wręczono nagrody dla wyróżniających się absolwentów.

Nagrody XIX edycji

Nagroda Prezesa Grupy Azoty S.A. „Bezpieczeństwo siłą Azotów” – Marcin Trochimowicz, Damian Wijatyk, Grupa Azoty ZAK S.A.
Nagroda Kierownika Studiów Podyplomowych – Anna Marasek, FABE Sp. z o.o.

Nagrody XX edycji

Nagroda ORLEN S.A. – Katarzyna Rudzińska-Stachnik, Piotr Popławski, ORLEN Projekt S.A.
Nagroda ANWIL S.A. – Artur Zajdel, Damian Grajewski, Łukasz Dziedzic, ANWIL S.A.
Nagroda Kierownika Studiów Podyplomowych – Wojciech Gąsieniec, PKN ORLEN S.A.
Nagroda Centrum Edukacji Grupa ORLEN – Agnieszka Karwowska, PKN ORLEN S.A.

źródło: BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ