Partner serwisu
30 stycznia 2019

Grupa Azoty Police kupi sól potasową z Białorusi

Kategoria: Aktualności

Sól potasową z Białorusi o szacunkowej wartości ok. 130 mln zł sprowadzi w pierwszym półroczu 2019 roku Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police”. Umowę w tej sprawie podpisały w czwartek 24 stycznia policka spółka i JSC Belarusian Potash Company.

Grupa Azoty Police kupi sól potasową z Białorusi

- Podpisana dziś umowa to dla spółki gwarancja dostaw strategicznego surowca o wysokich parametrach jakościowych od sprawdzonego dostawcy – zaznaczył prezes Grupy Azoty Police Wojciech Wardacki.

Sól potasowa to, obok fosforytów, główny składnik wykorzystywany do produkcji nawozów wieloskładnikowych. Rocznie polickie zakłady zużywają blisko 400 tysięcy ton tego surowca. Podpisana umowa stanowi znaczny udział w dostawach tego surowca do polickiej spółki i przewiduje kilkadziesiąt transportów ładunków po ok. trzy tysiące ton każdy. Do Polic surowiec przetransportują statki z portu w litewskiej Kłajpedzie.

Policka fabryka sprowadza sól z Białorusi od kilkudziesięciu lat. Surowiec od tego dostawcy zakupują także Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Fosfory, wchodzące w skład Grupy Azoty.

Oprócz Białorusi, sól potasowa trafia do Polic także z Rosji i Niemiec.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ