Partner serwisu
29 stycznia 2019

Bezpieczeństwo pracowników na instalacjach absolutnym priorytetem

Kategoria: Aktualności

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom jest i zawsze było traktowane przez firmę Fluor jako najwyższy priorytet. Zgodnie z obecnie promowanym hasłem „Safer Together”, Fluor stawia na bezpieczeństwo swoich pracowników, ich rodzin i bliskich, ale również każdej innej osoby, z którą firma ma styczność, z którą wykonuje projekty czy po prostu tworzy wspólną przyszłość.

Nieustanna praca nad sposobami poprawy bezpieczeństwa jest w kulturze Fluor stąd nie dziwi jedno z nowych narzędzi służące podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na realizowanych budowach, którym jest aplikacja „Safety Pin”. Nazwa „Safety Pin” to ukłon w stronę możliwości programu do wskazania lokalizacji pracownika wyposażonego w identyfikator z nadajnikiem położenia, podobnie jak upuszczenie pinezki (ang. pin) w aplikacjach GPS. Dzięki zintegrowaniu istniejącej technologii w jedną, kompleksową aplikację do planowania bezpieczeństwa, „Safety Pin” nie tylko lokalizuje pracowników na placu budowy, ale także pokazuje szereg dokumentów związanych z pracownikiem jak chociażby jego historia szkoleń bhp. To innowacyjne rozwiązanie usprawnia planowanie przed-zadaniowe poprzez łączenie analiz bezpieczeństwa pracy, zezwoleń na pracę oraz wspomnianych historii szkoleń, przydzielanie zadań bezpiecznych, a także porządkowanie i systematyzowanie informacji z dostępnych formularzy. Powiadomienia w czasie rzeczywistym zwiększają pewność, że opracowane przez Fluor ustalone protokoły planowania przed-zadaniowego są przestrzegane. „Safety Pin” monitoruje także ilości robotników w danych obszarach, pomaga w ewakuacji awaryjnej, poprawia komunikację wśród ekip budowlanych oraz wspiera planowanie działań, które mogą być niebezpieczne dla pracowników i pomaga podejmować aktywne kroki w celu ich wyeliminowania.

Po raz pierwszy prowadzący projekt będą mieli dostęp w czasie rzeczywistym do lokalizacji poszczególnych członków zespołu i ostrzeżeń o możliwości wystąpienia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu. Za dotknięciem palca realizujący projekt mogą zobaczyć lokalizację obszarów, w których mogą wystąpić sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, a także certyfikaty szkoleń poszczególnych pracowników, wydane zezwolenia na pracę definiujace niezbędne wymagania do wykonania danego zadania i pracowników wykonujących zadania, które wymagają tych zezwoleń.

„Safety Pin” generuje ostrzeżenia, dzięki czemu nadzór proaktywnie monitoruje stan bezpieczeństwa na stanowiskach pracy na budowach realizowanych przez Fluor. Az biegiem czasu, aplikacja zapewni jeszcze inne funkcje jak elektroniczne formularze planowania przed-zadaniowego, Geofence (tworzenie wirtualnej granicy wokół obszaru geograficznego w świecie rzeczywistym), możliwość nadzoru i obserwacji nowoprzyjętych pracowników czy monitorowanie obszarów ograniczonego dostępu.

Od 2017 roku „Safety Pin” jest testowany na jednym z amerykańskich projektów farmaceutycznych Fluor, gdzie wybrani pracownicy noszą specjalne identyfikatory z funkcją lokalizacji, a oprogramowanie jest testowane w warunkach pracy na budowie. Czy jeden z polskich projektów Fluor będzie kolejnym?

Taką mamy nadzieję. Wprowadzając „Safety Pin” bezpieczeństwo ludzi wkracza na najwyższy poziom, przeszukiwanie papierowych dokumentacji historii szkoleń i zezwoleń na pracę stanie się przeszłością. To innowacyjne rozwiązanie znacząco usprawni pracę, ale co najważniejsze o 50% ograniczy ilość wypadków na budowie. Powyższe funkcje finalnie pozwolą również na skrócenie czasu potrzebnego na realizacje projektu, a to jest przecież ogromną korzyścią dla klienta.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ