Partner serwisu
21 stycznia 2019

PERN zawarł umowę na rozbudowę TNG

Kategoria: Aktualności

Pięć nowych zbiorników na ropę w gdańskim TNG – o tyle powiększy się infrastruktura magazynowa PERN w II połowie 2020 roku. Oznacza to blisko 400 tys. m³ nowych pojemności. Spółka zawarła właśnie umowę z wykonawcą projektu - konsorcjum: Naftoremont - Naftobudowa, jako liderem i firmą Agat - partnerem konsorcjum.

PERN zawarł umowę na rozbudowę TNG

W postępowaniu przetargowym ten wykonawca zaproponował najkorzystniejszą ofertę, której wartość sięga 327 mln zł.

Dzięki nowym zbiornikom zlokalizowanym u wybrzeża Morza Bałtyckiego, PERN będzie jeszcze sprawniej obsługiwał tankowce, które wpływają do Naftoportu. Planowany termin wykonania inwestycji to 21 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli 16 października 2020 r.

To już kolejny projekt inwestycyjny w obszarze surowcowym, który realizujemy. W tym momencie w naszej bazie w Gdańsku trwa budowa dwóch zbiorników na ropę o pojemności 100 tys. m³ każdy. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na kwiecień 2020 roku.  - Igor Wasilewski, Prezes PERN.

Obecnie dostawy ropy do Polski stają się coraz bardziej zdywersyfikowane. Oznacza to, że zwiększa się ilość surowca, który trafia do nas drogą morską. W zależności od tego jakiego rodzaju ropa trafia do Polski, PERN jest przygotowany by zapewnić jej elastyczny transport do rafinerii i zachować jakość transportowanego surowca.

Rozbudowa infrastruktury magazynowej PERN w Terminalu Naftowym w Gdańsku to kolejny ważny projekt w obszarze nafta, chemia i gaz realizowany przez  Naftoremont – Naftobudowę – Spółkę z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal i obecnie największy w skali kraju. Mamy do tego odpowiednie kompetencje i zasoby - mówi Krzysztof Figat, Prezes Zarządu Polimex-Mostostal.

Wyzwaniem nie są tu dla nas aspekty organizacyjne i techniczno-konstrukcyjne, lecz ambitnie ustalony termin realizacji. Naftoremont - Naftobudowa ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie i wysoko specjalizowane kadry w realizacji tego typu inwestycji. Jestem przekonany, że dzięki sprawnemu zarządzaniu projektem i dobrym wykorzystaniu zasobów w ramach synergii Grupy Kapitałowej zakończymy ten projekt z sukcesem - podsumowuje Mirosław Miśkiewicz, Prezes Zarządu Naftoremont-Naftobudowa.

W TNG Gdańsk funkcjonuje już 6 magazynów o łącznej pojemności 375 tys. m³. Obecnie PERN zamierza wybudować trzy zbiorniki o pojemności 100 tys. m³ każdy oraz 2 zbiorniki o pojemności 45 tys. m³ każdy.

źródło: pern.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ