Partner serwisu

Pierwszy krok PKN ORLEN

Kategoria: Z życia branży

PKN ORLEN S.A. zawarł umowę, która rozpoczyna procedurę przejęcia notowanej na giełdzie w Toronto kanadyjskiej spółki TriOil Resources Ltd (TriOil).

Pierwszy krok PKN ORLEN

Koncern uzgodnił z TriOil Resources nabycie 100% akcji za łączną kwotę blisko 183,7 mln dolarów kanadyjskich (CAD) tj. 2,85 CAD za akcję. Oferta została zaakceptowana przez Radę Dyrektorów spółki TriOil i będzie rozpatrywana przez jej akcjonariuszy na Walnym Zgromadzeniu w listopadzie.

Planowana transakcja jest zgodna ze strategią PKN ORLEN i przyspiesza rozwój segmentu poszukiwań i wydobycia węglowodorów. Zawarcie umowy to pierwszy krok w kierunku zakupu kanadyjskiej spółki. Dzięki zastosowaniu technik wiercenia poziomego oraz nowych technologii wielosekcyjnego szczelinowania otworów wydobywczych TriOil  uzyskała dostęp do nowych zasobów w złożach, z których wydobycie rozpoczęto w 2010 roku. Jej łączny potencjał wydobywczy wynosi ok. 20 mln baryłek ekwiwalentu ropy na poziomie kategorii rezerw udowodnionych i prawdopodobnych (określanych jako 2P).


Źródło: PKN ORLEN S.A.

Źródło fot: PKN ORLEN S.A.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ