Partner serwisu
17 stycznia 2019

Sesja informacyjna Enel X: Optymalizacja strategii energetycznych - rynek mocy, programy DSR, zakup mediów energetycznych

Kategoria: Aktualności

W ramach integracji z Grupą Enel, EnerNOC Polska Sp. z o.o. zmieniła nazwę na Enel X Polska Sp. z o.o. W ślad za zakontraktowaniem na rynku mocy 446-546 MW na lata 2021-2023 (około 70 proc. zakontraktowanych mocy w usługach Demand Side Response), firma organizuje bezpłatną sesję informacyjną dla odbiorców energii dotyczącą DSR i zarządzania zakupami energii.

Jako lider rynku Enel X Polska chce, aby odbiorcy energii w Polsce w pełni zrozumieli korzyści finansowe i możliwości operacyjne jakie mogą uzyskać dzięki włączeniu do portfela Enel X na rynku mocy. W ramach usług DSR na rynku mocy komercyjni i przemysłowi odbiorcy energii mogą otrzymywać wynagrodzenie za utrzymywanie zdolności do redukcji zapotrzebowania w sytuacjach krytycznych dla systemu elektroenergetycznego. Biorąc pod uwagę wyniki aukcji mocy, odbiorcy mogą otrzymać znacząco wyższe wynagrodzenie, niż w cieszących się rosnącą popularnością programach DSR, a posiadane przez Enel X umowy mocowe pozwalają odbiorcom na uzyskanie znacznych korzyści w wieloletniej perspektywie.

Firma organizuje bezpłatną sesję informacyjną dla odbiorców energii dotyczącą DSR i zarządzania zakupami energii. Sesja jest przeznaczona dla średnich i dużych odbiorców energii. Odbędzie się ona w 24 stycznia w Warszawie. Wezmą w niej również udział eksperci z kancelarii prawnej DZP oraz Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii, którzy poruszą także tematy związane z ostatnimi regulacjami dotyczącymi cen energii elektrycznej w 2019 roku.

Enel to wielonarodowa firma energetyczna i wiodący zintegrowany gracz na globalnych rynkach energii, gazu i odnawialnych źródeł energii. Jest to jedno z największych w Europie przedsiębiorstw użyteczności publicznej i figuruje wśród wiodących europejskich przedsiębiorstw energetycznych pod względem zainstalowanej mocy i odnotowanego zysku EBITDA. Grupa obecna jest w ponad 30 krajach na całym świecie, wytwarzając energię o mocy około 89 GW zarządzanej mocy. Enel dystrybuuje energię elektryczną i gaz przez sieć o długości ponad 2,2 miliona kilometrów, a na całym świecie z około 73 milionami użytkowników biznesowych i gospodarstw domowych, Grupa ma największą bazę klientów wśród swoich europejskich odpowiedników. Energetyka odnawialna Enel Green Power zarządza już około 43 GW elektrowni wiatrowych, słonecznych, geotermalnych i wodnych w Europie, obu Amerykach, Afryce, Azji i Australii

W maju 2017 r. Grupa Enel utworzyła nową globalną linia biznesową Enel X, zajmującą się opracowywaniem innowacyjnych produktów i rozwiązań cyfrowych w sektorach, w których energia wykazuje największe możliwości transformacji: miasta, domy, przemysł i elektromobilności. Enel X po przejęciu EnerNOC, Demand Energy Networks i eMotorWerks pomaga konsumentom w ponad 30 krajach tworzyć nową wartość dzięki wykorzystaniu energii.

Szczegółowe informacje dotyczące sesji i możliwość rejestracji:

https://seminarium-enel-x-rynek-mocy.eventbrite.ie

Ponieważ ilość miejsc na sesji jest ograniczona, jej organizatorzy proszą o rezerwację udziału w możliwie wcześniejszym terminie.

Sesja informacyjna Enel X: Optymalizacja strategii energetycznych - rynek mocy, programy DSR, zakup mediów energetycznych

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ