Partner serwisu
10 stycznia 2019

LANXESS dokonuje zbycia ARLANXEO na rzecz spółki Saudi Aramco

Kategoria: Aktualności

LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, zakończył 31 grudnia 2018 roku procedurę sprzedaży 50 proc. udziałów w spółce z branży kauczukowej ARLANXEO, pozostających w jego posiadaniu, na rzecz Saudi Aramco. Transakcja, o której poinformowano w sierpniu 2018 roku, została przeprowadzona za zgodą wszystkich właściwych organów ochrony konkurencji.

LANXESS dokonuje zbycia ARLANXEO na rzecz spółki Saudi Aramco

Po zakończeniu transakcji należące do koncernu chemicznego udziały w ARLANXEO przeniesiono na rzecz Saudi Aramco, byłego partnera w spółce joint venture. W zamian LANXESS otrzymał ok. 1,4 mld euro. Środki te umocniły podstawy finansowe oraz istotnie zmniejszyły wielkość zobowiązań finansowych netto koncernu.

ARLANXEO powstało 1 kwietnia 2016 roku jako wspólne przedsięwzięcie LANXESS i Saudi Aramco. W 2017 roku spółka, której siedziba znalazła się w holenderskim Maastricht, osiągnęła sprzedaż na poziomie ok. 3,2 mld euro i zatrudniała blisko 3,8 tys. pracowników w 20 zakładach produkcyjnych w dziewięciu krajach. Spółka produkuje wysokiej jakości kauczuk stosowany m.in. w branżach motoryzacyjnej, oponiarskiej, budowlanej, naftowej i gazowej.

Przeniesienie do spółki joint venture ARLANXEO działalności w dziedzinie kauczuków syntetycznych stanowiło podstawowy element korekty strategii LANXESS. Odtąd koncern skupił swoją uwagę na wzroście na rynkach specjalistycznych produktów chemicznych, dokonując w tym obszarze kilku przejęć.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ