Partner serwisu
12 grudnia 2018

Gazociąg Skoczów – Komorowice – Oświęcim: projektant wybrany

Kategoria: Aktualności

GAZ-SYSTEM 6 grudnia 2018 r. podpisał umowę na projekt budowlany gazociągu Skoczów – Komorowice – Oświęcim. Nowy gazociąg będzie miał długość ok. 53 km, a jego trasa przebiegnie przez województwo śląskie i małopolskie.

Gazociąg Skoczów – Komorowice – Oświęcim: projektant wybrany

Podpisana umowa obejmuje wykonanie projektu budowalnego i wykonawczego gazociągu Skoczów – Komorowice – Oświęcim o średnicy 500 mm i długości ok. 53 km. Wykonawcą projektu będzie spółka MGGP, która odpowiedzialna jest także za uzyskanie pozwolenia na budowę gazociągu.

W efekcie prowadzonych wcześniej prac planistycznych GAZ-SYSTEM uzyskał już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach tej inwestycji, a także decyzje o ustaleniu jej lokalizacji wydane przez wojewodów: śląskiego i małopolskiego. Trasa projektowanego gazociągu przebiegnie przez gminy: Skoczów, Jasienica, Bielsko-Biała, Bestwina i Wilamowice na terenie woj. śląskiego oraz Kęty i Oświęcim w woj. małopolskim.

- Kolejną inwestycją realizowaną w tym rejonie będzie budowa odcinka gazociągu z Oświęcimia do Tworznia i połączenie go z aktualnie budowanymi gazociągami w ramach korytarza gazowego Północ – Południe. Taka rozbudowa infrastruktury wpłynie korzystnie na stabilność systemu przesyłowego i zwiększy możliwość dostaw gazu do odbiorców Podbeskidzia – powiedział Artur Zawartko, wiceprezes GAZ-SYSTEM.

Gazociąg Skoczów – Komorowice – Oświęcim – Tworzeń został wpisany do katalogu inwestycji towarzyszących inwestycjom w zakresie terminalu na podstawie ustawy z 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2014 r., poz.906).

Uzyskanie pozwolenia na budowę gazociągu zaplanowane jest w I połowie grudnia 2019 r.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ