Partner serwisu
12 grudnia 2018

Karol Okoński Pełnomocnikiem Rządu ds Cyberbezpieczeństwa

Kategoria: Aktualności

Z dniem 7 grudnia 2018 r. Premier Mateusz Morawiecki powołał Karola Okońskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

Karol Okoński Pełnomocnikiem Rządu ds Cyberbezpieczeństwa

Okoński to doświadczony menadżer projektów i programów zajmujący kierownicze stanowiska w sektorze usług doradczych, bankowości, usługach pocztowych i administracji publicznej. W latach 2001-2012 był zaangażowany w liczne projekty IT z ramienia międzynarodowej firmy doradczej Accenture Sp. z o.o., a następnie pełnił rolę dyrektora IT w Poczta Polska Usługi Cyfrowe oraz FM Bank PBP.

Jego domeną są skomplikowane projekty integracyjne oraz procesy zarządzania zmianą i cyklem wytwórczym oprogramowania. Posługuje się biegle językiem angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Prywatnie - pasjonat literatury iberoamerykańskiej, zegarmistrzostwa, fotografii i sportu.

Branża energetyczna jest drugim po administracji publicznej sektorem najczęściej atakowanym przez cyberprzestępców. 16 proc. cyberataków wymierzonych jest właśnie w tę branżę.

źródło: paliwa.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ