Partner serwisu
30 listopada 2018

Holding Ashland sprzedaje pion kompozytów za 1,1 mld dolarow

Kategoria: Aktualności

Ashland Global Holdings Inc., spółka z branży substancji chemicznych specjalnego przeznaczenia, podpisała umowę sprzedaży swojego pionu kompozytów i zakładu produkcji butanodiolu (BDO) w Marl w Niemczech na rzecz INEOS Enterprises. Transakcja opiewa na ok. 1,1 mld dolarów, a jej finalizacja ma nastąpić pod koniec drugiego kwartału 2019 r.

Holding Ashland sprzedaje pion kompozytów za 1,1 mld dolarow

Pion kompozytów Ashland jest globalnym liderem produkcji nienasyconych żywic poliestrowych, żywic winyloestrowych oraz żelikotów. Znajdujący się w Niemczech zakład produkcji butanodiolu i produktów powiązanych jest częścią działu produktów pośrednich i rozpuszczalników (Intermediates and Solvents) spółki Ashland.

Przy przeprowadzeniu transakcji spółce Ashland Global Holdings Inc. doradzał zespół prawników Squire Patton Boggs, działający pod przewodnictwem Carolyn Buller. Wsparcia korporacyjnego udzielili Jonathon Whittlesey, Laura Kacenjar, Andrew Renacci oraz Nikhita Godiwala. Pozostali specjaliści w zespole to: Meghan Hill i Natalie Bellwood w dziedzinie prawa pracy i zasobów ludzkimi; Carl Draucker w dziedzinie świadczeń; Mitch Thompson w dziedzinie opodatkowania; Allen Kacenjar i Erik Lange w sprawach związanych z ochroną środowiska; Huu Nguyen w dziedzinie ochrony własności intelektualnej; Mike French w sprawach nieruchomości; a także Chris Gordon, Oliver Geiss i Brian Hartnett w dziedzinie przepisów antymonopolowych.

Dodatkowo oddzielenie pionu kompozytów od Ashland odbywa się przy współpracy prawników Squire Patton Boggs z biur poza Stanami Zjednoczonymi.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ