Partner serwisu
26 listopada 2018

LOTOS przedłuża umowę kredytową na refinansowanie swoich zapasów

Kategoria: Aktualności

Grupa LOTOS oraz dotychczasowe konsorcjum 9 banków podpisały kolejny aneks do umowy kredytowej z dnia 10 października 2012 roku na refinansowanie zapasów ropy naftowej i produktów należących do Spółki.

LOTOS przedłuża umowę kredytową na refinansowanie swoich zapasów

Na mocy aneksu, który w imieniu spółki podpisali Mateusz A. Bonca, prezes zarządu Grupy LOTOS S.A oraz Robert Sobków, wiceprezes zarządu ds. finansowych Grupy LOTOS S.A., z dniem 20 grudnia 2018 r. okres kredytowania zostanie przedłużony o kolejne 12 miesięcy przy zachowaniu jego aktualnego limitu tj. 400 milionów USD.

– Jest to już kolejna prolongata kredytu udzielonego pierwotnie od 20 grudnia 2007 roku, który z jednej strony jest relatywnie niedrogim źródłem finansowania działalności Grupy LOTOS S.A., a z drugiej, istotnie zwiększa bezpieczeństwo finansowe w bardzo zmiennym środowisku rynkowym, w jakim funkcjonuje nasza spółka – podkreśla Robert Sobków, wiceprezes zarządu ds. finansowych Grupy LOTOS S.A. – Cieszymy się także z faktu, że możemy kontynuować współpracę ze sprawdzonymi partnerami z sektora bankowego.

Dla przypomnienia, kredyt na refinansowanie zapasów, funkcjonuje obok kredytu na finansowanie Programu 10+ oraz kredytów na finansowanie kapitału obrotowego. Jego podstawowym zabezpieczeniem są zapasy ropy naftowej produktów i półproduktów, których wartość na koniec 3 kw. br. wynosiła ok. 1 miliarda USD, a obecna, bardzo dobra sytuacja finansowa LOTOSU pozwala na niewykorzystywanie całego dostępnego limitu zapewnionego przez instytucje finansowe.

źródło: Grupa LOTOS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ