Partner serwisu
30 października 2018

ABW zatrzymało 3 osoby podejrzane o fikcyjny obrót paliwami

Kategoria: Aktualności

ABW wraz z Policją zatrzymało na terenie województw: lubuskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego 3 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT.

ABW zatrzymało 3 osoby podejrzane o fikcyjny obrót paliwami

Do zatrzymań doszło w ubiegłym tygodniu - między 23 a 25 października. Zatrzymani zajmowali stanowiska kierownicze w łańcuchu spółek fikcyjnie obracających paliwami płynnymi. Spółki te pełniły rolę tzw. „znikającego podatnika" oraz tzw. „buforów" pośrednicząc w dostarczaniu paliwa do finalnego odbiorcy.

Podejrzanym ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia oszustw podatkowych oraz wystawiania nierzetelnych faktur VAT. Wobec podejrzanych prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazu opuszczania kraju i dozoru Policji. Dodatkowo w dniu 23.10.2018 r. przedstawiono zarzuty prokurentowi jednej z ustalonych spółek.

- W związku z działalnością członków grupy, w okresie od maja do września 2014 r. narażono Skarb Państw na uszczuplenie należności publicznoprawnej w łącznej wysokości nie mniejszej niż 63 mln zł. Śledztwo prowadzone jest przez wydział Zamiejscowy w Bydgoszczy Delegatury ABW w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Sprawa ma charakter rozwojowy - informuje Polską Izbę Paliw Płynnych Stanisław Żarzyn, rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

źródło: paliwa.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ