Partner serwisu
23 października 2018

W Nowej Sarzynie powstanie „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna”

Kategoria: Aktualności

W Nowej Sarzynie (woj. podkarpackie) powstanie „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna”. To miejsce doskonale przystosowane do prowadzenia działalności przemysłowej, z dostępem do niezbędnej infrastruktury technicznej (m.in. pary, gazu, prądu, wody i kanalizacji przemysłowej) oraz dogodnej infrastruktury drogowej i kolejowej. Miasto Nowa Sarzyna posiada tradycje przemysłowe sięgające lat 30-tych XX wieku, a na jego terenie działają m.in. jedne z największych zakładów chemicznych w Polsce – CIECH Sarzyna. „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” jest już przygotowany do przyjmowania nowych inwestorów, oferując działki o powierzchni od 1 do nawet 60 ha.

W Nowej Sarzynie powstanie „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna”

16 października br., w „Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis”, zlokalizowanym w podrzeszowskiej Jasionce, odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna”. To inicjatywa Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Andrzeja Rychla, oraz spółki CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin i żywic. Partnerem Parku została Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

„Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” to miejsce doskonale przystosowane do prowadzenia biznesu, zwłaszcza przemysłu chemicznego, z dostępem do niezbędnej infrastruktury technicznej oraz dogodnej infrastruktury drogowej i kolejowej. W sąsiedztwie terenu Parku dostępne są wszystkie niezbędne media - kanalizacja przemysłowa i sanitarna, woda przemysłowa oraz pitna, energia elektryczna, para oraz gaz. Ważną przewagą tej lokalizacji jest również bliska odległość od portu lotniczego Rzeszów Jasionka czy drogi ekspresowej S19, a także sąsiedztwo sieci kolejowej (bezpośredni dostęp do bocznicy).

Inwestorzy zainteresowani prowadzeniem działalności przemysłowej docenią również możliwość ulokowania swojego biznesu w sąsiedztwie należących do Grupy CIECH – jednego  z liderów branży chemicznej w Europie Środowo-Wschodniej - zakładów CIECH Sarzyna, Elektrociepłowni Nowa Sarzyna oraz około 20 innych firm związanych z przemysłem chemicznym. Dodatkowo mogą liczyć na znaczące wsparcie ze strony władz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz prężnie działającej Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
 

- Nowa Sarzyna to miasto z tradycjami przemysłowymi sięgającymi lat 30-tych XX wieku, idealnie skrojone pod prowadzenie właśnie tego typu działalności. Dołożę wszelkich starań, aby „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna”  - wspólna inicjatywa miasta i firmy CIECH Sarzyna - służył rozwojowi Nowej Sarzyny oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą liczyć na nasze wsparcie i dobrą współpracę. Wierzę, że przyczyni się to do wzrostu zatrudnienia oraz do umocnienia pozycji Nowej Sarzyny na gospodarczej mapie regionu - mówi Andrzej Rychel, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.


Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, jako jeden z aktywniejszych kreatorów rozwoju regionu podkarpacia z przyjemnością objęła swoim doradztwem i wsparciem ideę utworzenia „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna”. Wierzymy, że nasz potencjał kadrowy, doświadczenie i unikalna wiedza przyczynią się do tego, że teren ten w pełni wykorzysta swój wyjątkowy potencjał do stania się jednym z ważniejszych akceleratorów rozwoju branży chemicznej nie tylko w naszym województwie, ale także w całej Polsce - mówi Mariusz Bednarz, Prezes Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
 

– Dynamiczny rozwój CIECH Sarzyna – największego polskiego producenta środków ochrony roślin i żywic, eksportującego swoje produkty do 40 krajów całego świata, jest najlepszym przykładem tego, że „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” to doskonałe miejsce na prowadzenie tego typu działalności. Dzięki licznym inwestycjom Grupy CIECH, dziś CIECH Sarzyna to jedne z największych zakładów chemicznych w Polsce, a Nowa Sarzyna przyciąga kolejne inwestycje przemysłowe, które doceniają przyjazną administrację samorządową oraz łatwy dostęp do niezbędnej infrastruktury technicznej i dogodnej infrastruktury drogowej i kolejowej - mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.


Aktualnie proces tworzenia „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna” znajduje się na pierwszym etapie, a do dyspozycji inwestorów dostępne są tereny zlokalizowane przy wewnętrznej drodze dojazdowej, z dostępem do drogi powiatowej (ul. Popiełuszki) oraz w sąsiedztwie bocznicy kolejowej. Tereny te cechuje duża elastyczność w zakresie powierzchni (od 1 do 3 ha) oraz sąsiedztwo wszystkich niezbędnych mediów.

W II etapie, do dyspozycji inwestorów oddane zostaną tereny zlokalizowane bezpośrednio przy drodze łączącej Nową Sarzynę z drogą ekspresową S19 (11 km) z jednej strony i bocznicą kolejową z drugiej strony. Tereny te cechuje duża elastyczność w zakresie powierzchni - od 1 do aż 60 ha oraz dostępność wszystkich niezbędnych mediów w sąsiedztwie.

źródło: CIECH Sarzyna
J.Z903-85
2021-09-03
jak to 16 października br w "......podpisano a dzisiaj mamy 3 września br./2021/
Redakcja
2021-09-03
Proszę spojrzeć na datę publikacji artykułu - 23.10.2018 r.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ