Partner serwisu
17 października 2018

Nowa formuła naliczania podatku miedziowego

Kategoria: Aktualności

16.10.2018 r. w Warszawie, w obecności prezesa KGHM Polska Miedź Marcina Chludzińskiego, Premier Mateusz Morawiecki oraz minister finansów Teresa Czerwińska ogłosili nowy model obliczania podatku od wydobycia niektórych kopalin.

Nowa formuła naliczania podatku miedziowego

Podatek od wydobycia niektórych kopalin został wprowadzony w 2012 roku. Zmiana w podatku miedziowym pozwoli KGHM na odliczenie darowizn na rzecz samorządów Zagłębia Miedziowego. W praktyce oznacza to wykorzystanie jego części z myślą o realizacji potrzeb mieszkańców regionu. Do lokalnych społeczności może trafić aż do 5 proc. z płaconego przez Spółkę podatku miedziowego, czyli setki milionów złotych w kolejnych latach. Nowe rozwiązanie będzie obowiązywało już od 1 czerwca 2019 roku.

 - To znaczący krok, rozpoczęcie dialogu wokół kształtu podatku miedziowego. Przyszłość to inwestycje, to nowe technologie. Ta zmiana i praca nad formułą podatku miedziowego powodują, że możemy myśleć w zbalansowany sposób nad potrzebami firmy, państwa i społeczności lokalnych – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM Polska Miedź S.A. szczególnie aktywnie reprezentował nowe pomysły i rozwiązania podatkowe działające na rzecz firmy w ostatnich miesiącach podczas rozmów na szczeblu rządowym. Według zapewnień przedstawicieli Rządu, w kolejnych miesiącach będzie on pracował nad dalszą poprawą formuły naliczania podatku od wydobycia niektórych kopalin, co ma przynieść jeszcze więcej korzyści dla społeczności lokalnych.

źródło: kghm.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ