Partner serwisu
09 października 2018

XVI Międzynarodowa Konferencja i Wystawa NAFTA-GAZ-CHEMIA 2018 już za nami

Kategoria: Aktualności

26 września 2018 odbyła się w Warszawie XVI Międzynarodowa Konferencja i Wystawa NAFTA-GAZ-CHEMIA 2018, zorganizowana przez Zarząd Targów Warszawskich S.A. pod honorowym patronatem Pana Krzysztofa Tchórzewskiego - Ministra Energii, Pana Andrzeja Adamczyka- Ministra Rozwoju, Pani Jadwigi Emilewicz- Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Pana Jerzego Kwiecińskiego- Ministra Inwestycji i Rozwoju, Pana Mariusza Oriona Jędryska - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Głównego Geologa Kraju, Pana Macieja Bando – Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Pani Alicji Adamaczak- Prezes Urzędy Patentowego oraz Pana Łukasza Kroplewskiego- Prezesa Izby Gospodarczej Gazownictwa.

Partnerami tegorocznej konferencji byli GAZ-SYSTEM S.A. - firma strategiczna dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego, PERN S.A. - krajowy i regionalny lider logistyki naftowej, CISCO Polska - światowy lider w zakresie IT i sieci. Partnerem Sesji Gazowej po raz kolejny zostało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. - największa spółka w Polsce zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej.

Tematami przewodnimi tegorocznej konferencji i wystawy Nafta-Gaz-Chemia były: INNOWACJE, TECHNOLOGIA, INFRASTRUKTURA

Konferencję otworzył Pan Krzysztof Tchórzewski- Minister Energii. W swoim wystąpieniu poruszył wszystkie najważniejsze zagadnienia będące tematami przewodnimi konferencji- bezpieczeństwo energetyczne, rozwój technologiczny, politykę energetyczno-klimatyczną oraz transformację energetyczną, które jednocześnie wpisują się w priorytetowe działania Rządu RP.

Polski rząd konsekwentnie prowadzi politykę bezpieczeństwa i dywersyfikacji dostaw ropy i gazu. Kluczowymi projektami wpisującymi się w tę politykę jest budowa gazociągu Baltic Pipe, rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu i Terminalu Naftowego w Gdańsku.

Minister zwrócił również uwagę na kwestie zanieczyszczenia powietrza oraz problem niskiej emisji CO2. Rozwiązaniem tego problemu jest wzmocnienie roli gazu ziemnego, który może pełnić rolę paliwa niskoemisyjnego, ale wiąże się również z koniecznością inwestycji w rozwój sieci dystrybucyjnej. Minister wspomniał również o opracowanym przez Ministerstwo pakiecie na rzez Czystego Transportu oraz elektromobilności jako wielkiej szansie Polski na dynamiczny rozwój gospodarczy i kolejnym kroku zmierzającym do poprawy jakości życia w naszym kraju.

Kolejnym tematem, który poruszył Pan Minister w wystąpieniu otwierającym konferencję Nafta-Gaz-Chemia 2018 było bezpieczeństwo dostaw ropy naftowej do polskich rafinerii i założenia Polityki Rządu dla Infrastruktury Logistycznej w sektorze naftowym, która zakłada m.in. rozbudowę bazy przeładunkowo-magazynowej w Naftoporcie oraz budowę II nitki rurociągu Pomorskiego i rozbudowę zdolności magazynowych sektora naftowego. Minister na zakończenie wspomniał również o konieczności restrukturyzacji sektora naftowego.

Tematy zasygnalizowane w wystąpieniu Ministra Krzysztofa Tchórzewskiego były kontynuowane w debacie panelowej, w której wzięli udział Maciej Bando- Prezes URE, Paweł Jakubowski- Prezes Polskiego LNG SA, Rafał Miland- Wiceprezes PERN S.A, Maciej Woźniak- Wiceprezes PGNiG SA oraz Przemysław Kania- Dyrektor Generalny Cisco Polska.

W drugiej części sesji plenarnej uczestnicy debaty próbowali odpowiedzieć na pytanie „Czy rewolucja energetyczna pomoże w walce o czyste powietrze?” Kolejnymi tematami zasygnalizowanymi w wystąpieniu Ministra K. Tchorzewskiego otwierającym konferencję a poruszanymi podczas sesji tematycznych konferencji były „Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania na rynku paliwowym” oraz „Gazownictwo polskie na nowym etapie rozwoju- wyzwania technologiczne”. Konferencję zakończyła sesja poświęcona bezpieczeństwu ”Transport surowców energetycznych- największe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa”.

Konferencji Nafta-Gaz-Chemia 2018 towarzyszyła wystawa najnowszych rozwiązań technologicznych.

ZAPRASZAMY NA NAFTA -GAZ-CHEMIA 2019 26 września 2019 r.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ