Partner serwisu
09 października 2018

Kto zostanie liderem elektromobilności w Polsce?

Kategoria: Elektromobilność

PwC i PSPA zbadają, jaką rolę elektromobilność pełni w polskich firmach, instytucjach i samorządach. Na podstawie zebranych odpowiedzi powstanie ranking podmiotów najbardziej zaangażowanych w rozwój elektromobilności w Polsce oraz zostaną wyłonieni Liderzy Elektromobilności 2018. Ankietę można wypełniać do 19 października br.

Kto zostanie liderem elektromobilności w Polsce?

Czy firmy prywatne i przedsiębiorstwa z sektora publicznego inwestują w elektromobilność i dostrzegają szanse związane z jej rozwojem w Polsce? Na to pytanie odpowie badanie, które uruchomiło PwC oraz Polskie Stowarzyszenie paliw Alternatywnych (PSPA). Oprócz firm, do udziału w nim zaproszone zostały także instytucje i samorządy, aktywne w obszarze zrównoważonego transportu.

Aby wziąć udział w badaniu i wskazać swoją aktywność w obszarze elektromobilności wystarczy wypełnić ankietę internetową dostępną pod adresem www.pwc.pl/lider-elektromobilnosci-2018.

– Zachęcamy do jej wypełnienia wszystkie podmioty i instytucje, które mają związek z elektromobilnością. Nie muszą to być wyłącznie producenci pojazdów elektrycznych, infrastruktury czy komponentów. Mogą to być dostawcy usług lub firmy pozornie nie związane z branżą, które jedynie użytkują w swojej flocie pojazdy elektryczne, mają plany w tym zakresie, badają taką możliwość albo po prostu realizują inne projekty i inicjatywy związane z rynkiem pojazdów elektrycznych – mówi Wojciech Jakubczak z PSPA.

Ogłoszenie Liderów Elektromobilności 2018 odbędzie się podczas Warsaw Motor Show w dniach 15-18 listopada br. Zestawienie firm, instytucji i samorządów najbardziej zaangażowanych w rozwój elektromobilności w Polsce zostanie także opublikowane w formie raportu.

– Badanie nie tylko pozwoli wskazać najbardziej aktywne podmioty, ale dzięki niemu poznamy także ich opinie na temat rozwoju rynku, plany w tym zakresie, ale również największe obawy czy przeszkody, z którymi się borykają – dodaje Wojciech Jakubczak. – Projekt, w naszej opinii, ma duży walor edukacyjny, a wnioski z niego płynące będą istotne dla rozwoju rynku.

źródło: pspa.com.pl
fot. 123rf.com
Karina
2018-10-13
Sporo się dzieje w tej elektromobilności i bardzo dobrze. Przynajmniej widac ze naprawde warto inwestowacw elektryka, bo tez zakup sie zwraca. ładowanie na greenway'u to koszt rzędu ładowania ekonomicznego auta spalinowego a dodatkowo te auta maja naprawde minimalne koszty eksploatacji
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ