Partner serwisu
09 października 2018

Mercedes w USA rozpoczął budowę fabryki akumulatorów do EV

Kategoria: Elektromobilność

Mercedes-Benz rozpoczął budowę fabryki akumulatorów trakcyjnych do EV, która zostanie zlokalizowana w Tuscaloosa (stan Alabama), w USA. Nowa placówka powstanie w odległości siedmiu mil (ok. 11 km) od działającego już zakładu wytwarzającego samochody, który w przyszłości ma odpowiadać za produkcję elektrycznego SUVa.

Mercedes w USA rozpoczął budowę fabryki akumulatorów do EV

W ubiegłym roku Mercedes ogłosił, że zainwestuje w Tuscaloosa miliard dolarów. Większość środków zostanie przeznaczona na fabrykę EV oraz zakład wytwarzający akumulatory trakcyjne. Od 1995 r. Mercedes wydał na rozwój swojej działalności w Tuscaloosa ponad 6 miliardów dolarów. Nowe inwestycje mają zapewnić w regionie ponad 600 dodatkowych miejsc pracy.

Fabryka samochodów w Alabamie, jako jedyna na świecie, odpowiada m.in. za wytwarzanie takich modeli jak GLE, GLE Coupé oraz GLS. 2/3 produkcji stanowią pojazdy eksportowane z USA do innych krajów. W 2017 r. w zakładzie powstało ok. 300 tys. pojazdów.

Według planów, samochody z linii EQ, dedykowanej modelom elektrycznym Mercedesa, będą powstawały w 6 fabrykach na całym świecie, zaś przeznaczone do nich akumulatory – w 8: w Tuscaloosa, Kamenz, Stuttgart-Untertürkheim i Sindelfingen (Niemcy), Pekinie oraz Bangkoku. Do 2022 r. niemiecki producent zamierza oferować co najmniej jeden zelektryfikowany pojazd w każdej linii modelowej.

źródło: orpa.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ