Partner serwisu

Tworzymy chemię

Kategoria: Z życia branży

Światowa wystawa „Rynek Innowacji 2013” została zaprezentowana na warszawskim Torwarze przez BASF. Polska była jednym z trzech wybranych krajów w Europie, do których zawitała wystawa.

Tworzymy chemię

Firma BASF zaprezentowała najnowsze odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata na 10 stoiskach korporacyjnych i na 4 stoiskach lokalnych.

Głównym tematem wystawy jest zwykle niewidoczna rola przemysłu chemicznego, który oferuje inteligentne rozwiązania , by ułatwiać życie milionom ludzi każdego dnia. Interaktywne prezentacje wyjaśniały, jak badania BASF przyczyniają się do oszczędności energii, odpowiedzialnego gospodarowania zasobami naturalnymi i lepszej jakości życia. Na wystawie pokazano m.in. biodegradowalne tworzywa sztuczne, organiczne baterie słoneczne, rozwiązania dla e-mobilności, do magazynowania CO2, ochrony roślin, materiały budowlane oraz inteligentny samochód.

Podczas spotkania zaprezentowano proces budowy należącej do BASF fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem. BASF planuje otworzyć ten zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny w I. kw. 2014 r.


Źródło: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ