Partner serwisu
05 października 2018

Kolejny wspólny sukces PGNiG i ERU na Ukrainie

Kategoria: Aktualności

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wraz z ukraińskim partnerem – Energy Resources of Ukraine – dostarczą gaz ziemny dla operatora sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz.

Kolejny wspólny sukces PGNiG i ERU na Ukrainie

Zakontraktowane przez firmy dostawy na ponad 200 mln m³ błękitnego paliwa  realizowane będą od października 2018 do 1 maja 2019 roku. Surowiec zostanie przeznaczony na potrzeby własne Ukrtransgaz. O wyborze kontrahenta zadecydowała najkorzystniejsza oferta cenowa.

– ERU nieustannie umacnia i rozwija swoją czołową pozycję na ukraińskim rynku gazu. Spośród prywatnych firm ERU utrzymywała w 2017 roku największe ilości gazu w ukraińskich magazynach. Powtórzenie tego wyniku w 2018 roku pozwala naszej firmie odnosić sukcesy na bardzo konkurencyjnym rynku krajowym – powiedział Yaroslav Mudriy, prezes ERU Trading. – Strategiczna współpraca z PGNiG, którego portfel obejmuje gaz LNG, w połączeniu z ubezpieczeniem ryzyka politycznego zapewnionym nam przez OPIC, tworzy stabilną podstawę dla rozwoju i wdrażania nowych ambitnych projektów w ukraińskim sektorze energetycznym – dodał.

– Kolejny kontrakt to wynik bardzo dobrej współpracy PGNiG i ERU oraz tego, że zaoferowane przez PGNiG ukraińskiemu partnerowi warunki są rynkowe i bardzo konkurencyjne. Od 2016 roku konsekwentnie budujemy naszą markę na ukraińskim rynku energetycznym – powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG SA ds. handlowych. – PGNiG jako lider rynku gazu w Polsce posiada zasoby i doświadczenie, dzięki którym jest stabilnym i wiarygodnym dostawcą gazu. Już dziś oferujemy naszym klientom gaz z różnych źródeł i kierunków, w tym LNG pochodzący z Kataru, USA czy Norwegii, gaz z rynków europejskich i gaz wydobywany przez PGNiG w Polsce. Jestem przekonany, że nasza rola bezpiecznego i konkurencyjnego dostawcy w regionie istotnie wzrośnie po oddaniu do użytku gazociągu Baltic Pipe z Norwegii do Polski – dodał.

Od sierpnia 2016 do końca czerwca 2018 roku PGNiG SA wyeksportowała na Ukrainę ponad 1,3 mld m³ gazu ziemnego. Dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa ERU jest strategicznym partnerem na tym rynku. Obie spółki rozpoczęły współpracę w zakresie dostaw dla Ukrtransgaz w kwietniu 2017 roku.

źródło: pgnig.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ