Partner serwisu
03 października 2018

Klucz Sukcesu dla Artura Kopcia

Kategoria: XVII Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

– Kapituła nagrody redakcji Chemii Przemysłowej pt. Klucz Sukcesu przyznaje to wyróżnienie za wyróżniające się osiągnięcia zawodowe w zakresie zarządzania bezpieczeństwem oraz budowania i promowania kultury bezpieczeństwa - mówił prof. Adam S. Markowski, wręczając wyróżnienie Arturowi Kopciowi, Członkowi Zarządu Grupy Azoty S.A.

Klucz Sukcesu dla Artura Kopcia

– Pan Artur Kopeć od początku swojej pracy zawodowej związany jest z przemysłem chemicznym, a szczególnie przemysłem nawozowym. Przeszedł długa drogę kariery zawodowej od aparatowego, mistrza do technologa i kierownika prowadzącego proces produkcyjny oraz specjalisty odpowiedzialnego za poważny program inwestycyjny do członka zarządu. W czasie tych ponad 20 lat kariery, zrealizował szereg oryginalnych projektów dotyczących zarówno wdrożenia nowych technologii, jak i działań organizacyjnych – mówił prof. Adam Markowski, przewodniczący Kapituły Klucza Sukcesu.

– Wielka pasja zawodowa, charyzma, zaangażowanie i wiedza pozwalają na spełniania prawdziwego przywództwa we wszystkich obszarach aktywności zawodowej, a szczególnie bezpieczeństwa procesowego i zawodowego w Grupie Azoty. Przyczynia się to zasadniczo do osiągania wysokich wskaźników w dziedzinie kultury bezpieczeństwa, co ma bezpośrednie przełożenie na wskaźniki biznesowe osiągane przez Grupę Azoty – kontynuował profesor Politchniki Łódzkiej: – Niech ten osobisty Klucz Sukcesu magazynu "Chemia Przemysłowa", dzisiaj wręczany, będzie wyrazem uznania dla osiągnięć zawodowych Pana Prezesa i przyczyni się do osiągania dalszych sukcesów zawodowych i osobistych – zakończył laudacje prof. Adam Markowski.

Gratulacje Arturowi Kopciowi złożyli laureaci statuetki Klucza Sukcesu: prof. Kazimierz Lebecki, Piotr Grobelny, Jarosław Ptaszyński, dr in. Andrzej Biskupski.

Artur Kopeć, laureat Klucza Sukcesu
Członek Zarządu Grupy Azoty S.A. od lutego 2012 r., w której odpowiedzialny jest za majątek produkcyjny, bezpieczeństwo techniczne, ochronę środowiska, infrastrukturę krytyczną i dialog społeczny.

Do jego najważniejszych osiągnięć w zakresie bezpieczeństwa i pracy w zarządzie Grupy Azoty może zaliczyć:

  • ­współudział w pracach nad konsolidacją branży chemicznej,
  • negocjacje pakietów społecznych w Puławach i Grzybowie,
  • integracja obszaru BHP, ochrony środowiska i jednostek straży pożarnych,
  • powołanie Zespołu Ochrony Przeciwpożarowej ZOP,
  • powołanie Centrum Edukacji Ratowniczej Grupy Azoty CERGA,
  • znaczące zmniejszenie poziomu wypadkowości w Grupie Azoty,
  • wdrożenie programu STOPTM firmy DuPont.
fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ