Partner serwisu
28 września 2018

Rusza Akademia Szkolnych Talentów, program wspierający dzieci pracowników Grupy CIECH

Kategoria: Aktualności

W polskich spółkach Grupy CIECH wystartowała „Akademia Szkolnych Talentów”. To bezpłatny, wieloletni program wsparcia dla dzieci pracowników z Grupy CIECH, zainspirowany przez Sebastiana Kulczyka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej CIECH S.A. Uczestnicy programu – dzieci w wieku od 14 do 19 lat - otrzymają pomoc w rozwinięciu swoich talentów i umiejętności oraz wsparcie ekspertów w drodze po najlepszą edukację na prestiżowych uniwersytetach zagranicznych.

Rusza Akademia Szkolnych Talentów, program wspierający dzieci pracowników Grupy CIECH

- Dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka, rozpoczynamy poszukiwania dzieci pracowników Grupy CIECH, które marzą o studiowaniu na najlepszych zagranicznych uczelniach. Wspólnie z naszym partnerem - Fundacją IVY Poland – przygotowaliśmy długoletni i bezpłatny program doradztwa edukacyjnego dla najzdolniejszych z nich. Program cechuje indywidualne podejście do każdego dziecka, jego talentów, pasji i zainteresowań. Celem jest nie tylko przygotowanie młodych ludzi do ewentualnych studiów na najlepszych uczelniach świata, ale także rozwój ich pasji, umiejętności i potencjału, a tym samym - umożliwienie im realizacji swoich marzeń i celów – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.
 

Nabór do Akademii Szkolnych Talentów będzie trwał od 26 września do 21 października. Pracownicy Grupy CIECH będą mogli zgłaszać swoje dzieci do programu za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Ponadto w każdym zakładzie CIECH w Polsce zostaną zorganizowane specjalne spotkania informacyjne. Spotkania będzie prowadzić Krzysztof Daniewski, Prezes Fundacji IVY Poland.

- Chcemy zapewnić dzieciom pracowników CIECH - niezależnie od miejsca ich zamieszkania czy majątku rodziców - możliwość wypłynięcia na szerokie wody i zdobywania wiedzy na najlepszych uczelniach świata. Od 5 lat wspomagamy młodych Polaków w realizacji ich marzeń i pomagamy otwierać im drzwi do najlepszych uniwersytetów świata. Bardzo cieszę się, że potencjalnych kandydatów na prestiżowe studia będziemy teraz szukać w gronie dzieci pracowników Grupy CIECH i już dziś zapraszam rodziców na spotkania informacyjne, które odbędą się we wszystkich lokalizacjach, w których działa CIECH – mówi Krzysztof Daniewski, Prezes Fundacji IVY Poland.

Fundacja IVY Poland obejmie swoich podopiecznych wieloletnim doradztwem edukacyjnym, dopasowanym do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Doradcy zadbają o odpowiedni rozwój talentów, pasji i umiejętności poszczególnych dzieci, opracowując im indywidualne plany rozwoju, uwzględniające wiele wymiarów – akademicki, naukowy, sportowy, artystyczny, językowy czy wolontariacki. Będą również systematycznie monitorować postępy uczestników w nauce, a w późniejszym etapie pomogą swoim podopiecznym w przygotowaniu do aplikacji na najlepsze uniwersytety świata. Dlatego ważnym elementem działań będą warsztaty przygotowujące do egzaminów na najbardziej prestiżowe uniwersytety świata (SAT czy TOEFL), pisania esejów i rozmów kwalifikacyjnych.

Docelowo Fundacja obejmie opieką 10-15 najzdolniejszych dzieci w wieku 14-19 lat. Laureaci zostaną wyłonieni na początku grudnia. Kandydaci, oprócz wyróżniających się ocen, powinni charakteryzować się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, a także dobrą znajomością języka angielskiego.

źródło: ciechgroup.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ