Partner serwisu

Przychody powyżej oczekiwań

Kategoria: Z życia branży

W I kwartale 2013 roku Zakłady Chemiczne „Police” S.A. osiągnęły 725 mln zł przychodu ze sprzedaży, wypracowując 32 mln zł zysku. Wyniki te są wyższe, niż w poprzednim, IV kwartale 2012 roku.

W porównaniu z analogicznym, rekordowym dla firm chemicznych okresem 2012 roku, przychody ze sprzedaży Z.Ch „Police” w I kwartale 2013 roku były zbliżone, mimo spadku marż na poszczególnych grupach produktów. Spółka znacząco poprawiła wszystkie wyniki oraz rentowność w stosunku do wcześniejszego, IV kwartału 2012 roku.

Sytuacja na rynku w pierwszych trzech miesiącach 2013 roku jest zdecydowanie trudniejsza, niż w roku poprzednim. Jednak niski popyt na nawozy NPK i DAP miał z kolei wpływ na postępujący spadek cen oraz zapotrzebowanie na amoniak. Wyjątkiem był rynek mocznika, którego cena w lutym 2013 roku osiągnęła maksymalny poziom 445 USD/ t.

Mimo tych niekorzystnych tendencji Spółce udało się utrzymać sprzedaż na tym samym poziomie, co w analogicznym okresie ubiegłego roku. Uzyskane przychody wyniosły blisko 725,5 mln złotych i były przeszło 21 proc. wyższe od osiągniętych przez Spółkę w ostatnim kwartale 2012 roku.


Żródło: Grupa Azoty

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ