Partner serwisu
21 września 2018

LANXESS wybuduje nowy zakład produkcji wysokowydajnych tworzyw sztucznych w Krefeld-Uerdingen w Niemczech

Kategoria: Aktualności

Koncern LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, kontynuuje swoje inwestycje w globalną sieć produkcji wysokowydajnych tworzyw sztucznych i rozpoczyna budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w swoim obiekcie w Krefeld-Uerdingen. Wartość inwestycji sięgnie kilkudziesięciu milionów euro. Począwszy od drugiej połowy 2019 roku koncern LANXESS będzie produkował tam tworzywa konstrukcyjne Durethan i Pocan, które są wykorzystywane przede wszystkim przez przemysł motoryzacyjny oraz elektryczny i elektroniczny. Oprócz zakładu wybudowany zostanie magazyn i silos. Budowa rozpocznie się w czwartym kwartale 2018 roku, a inwestycja pozwoli na utworzenie około 20 nowych miejsc pracy w Krefeld-Uerdingen.

LANXESS wybuduje nowy zakład produkcji wysokowydajnych tworzyw sztucznych w Krefeld-Uerdingen w Niemczech

– Jednostka zajmująca się produkcją wysokowydajnych tworzyw sztucznych jest filarem naszej strategii wzrostu. Dzięki zwiększeniu zdolności produkcyjnych umacniamy naszą pozycję jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań produktowych dla nowoczesnego przemysłu motoryzacyjnego. Jednocześnie jeszcze lepiej wykorzystujemy potencjał naszego zintegrowanego łańcucha wartości dla tych produktów – powiedział Hubert Fink, członek Zarządu koncernu LANXESS. – Ta inwestycja pokazuje również, że jesteśmy silnie związani z regionem Nadrenii Północnej-Westfalii jako miejscem prowadzenia przez nas działalności.

W Krefeld-Uerdingen koncern LANXESS już teraz prowadzi zakład polimeryzacji i mieszania wysokowydajnych tworzyw sztucznych, a zaledwie w marcu 2018 roku uruchomił tam nową linię produkcji specjalistycznych związków chemicznych. Dzięki nowej inwestycji koncern ponownie zwiększa znaczenie tej lokalizacji dla firmy.

– Krefeld-Uerdingen to nasza centralna platforma produkcji wysokowydajnych tworzyw sztucznych, zwłaszcza przeznaczonych na rynki europejskie. Ta rozbudowa pozwoli nam lepiej zaspokajać w przyszłości utrzymujące się wysokie zapotrzebowanie na te materiały w tym regionie – powiedział Michael Zobel, szef jednostki biznesowej High Performance Materials (HPM) koncernu LANXESS.

Nowy zakład w Krefeld-Uerdingen zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby koncern mógł rozszerzyć jego działalność w najbliższych latach, jeżeli będzie popyt na te produkty.

Ultralekkie rozwiązania na rzecz nowoczesnej mobilności

Wysokowydajne tworzywa sztuczne koncernu LANXESS pozwalają na tworzenie komponentów, które zastępują metalowe części pojazdów silnikowych, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia wagi, zużycia paliwa i emisji. Innowacyjne materiały wykorzystywane są na przykład do produkcji części silnika, drzwi, pedałów, interfejsów i elementów zabezpieczających kabinę kierowcy. W zależności od części ultralekka konstrukcja pozwala zmniejszyć wagę nawet o 50%.

Istnieje również wiele możliwych zastosowań tworzyw sztucznych koncernu LANXESS w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Niektóre z nich udało się już wdrożyć w produkcji masowej. Obejmuje to części układów ładowania, modułów nośnych i uchwytów na ogniwa do akumulatorów, a także czujniki i elementy obudowy do silników elektrycznych. Nowe materiały mają również ogromny potencjał, jeżeli chodzi o budowę infrastruktury dla samochodów elektrycznych: sprawdzą się w produkcji obudów, przełączników i zacisków do terminali stacji ładujących.

Ekspansja wysokowydajnych tworzyw sztucznych w pełnym rozkwicie

Jeżeli chodzi o wysokowydajne tworzywa sztuczne, koncern LANXESS charakteryzuje się wysokim poziomem integracji wstecznej w ramach łańcucha wartości. Firma produkuje we własnych zakładach produkcyjnych prekursory swoich tworzyw konstrukcyjnych takie jak włókna szklane do tworzyw z poliamidów (PA) i politereftalan butylenu (PBT) oraz kaprolaktam – monomer wykorzystywany do produkcji termoplastycznego polimeru poliamidu 6.

W ostatnich latach koncern LANXESS stale rozszerzał swoje zdolności produkcyjne i dzięki temu może samodzielnie przetwarzać większość półproduktów, które wytwarza, w wysokowydajne tworzywa sztuczne w ramach swojej globalnej sieci produkcyjnej. Koncern wznosi obecnie również nowy zakład produkcji tworzyw sztucznych w chińskim mieście Changzhou. Uruchomienie produkcji ma odbyć się w drugim kwartale 2019 roku.

Globalna sieć produkcji

Jednostka biznesowa High Performance Materials posiada globalną sieć produkcji z zakładami zlokalizowanymi w następujących miejscowościach: Dormagen (badania i rozwój), Krefeld-Uerdingen (polimeryzacja PA 6, mieszanie), Hamm-Uentrop (polimeryzacja PBT, mieszanie), Brilon (produkcja materiału Tepex i rozwój produktów) w Niemczech; Antwerpia w Belgii (polimeryzacja PA 6); Wuxi w Chinach (mieszanie); Jhagadia w Indiach (mieszanie); Gastonia w Stanach Zjednoczonych (mieszanie); Porto Feliz w Brazylii (mieszanie).

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ