Partner serwisu
17 września 2018

Grupa Zamet podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku

Kategoria: Aktualności

Notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółka Zamet S.A. (GPW: ZMT) podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku. Skonsolidowane przychody z działalności Grupy Zamet wyniosły 81,2 mln zł wobec 77,5 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Po sześciu miesiącach bieżącego roku, grupa Zamet wygenerowała zysk operacyjny w wysokości 2,7 mln zł oraz 2,3 mln zł zysku netto.

Grupa Zamet podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku

Po pierwszym kwartale 2018 roku, Grupa Zamet prezentowała stratę operacyjną w wysokości ‑2,6 mln zł. Po sześciu miesiącach odnotowała zysk operacyjny, który w ujęciu narastającym wyniósł 2,7 mln zł. W analogicznym okresie roku poprzedniego (I półrocze 2017) Grupa Zamet generowała stratę operacyjną w wysokości -1,7 mln zł.

Zysk netto Grupy Zamet po 6 miesiącach 2018 roku wyniósł 2,3 mln zł. Zysk netto za okres porównawczy wynosił 12,8 mln zł, należy jednak zaznaczyć, iż wówczas istotny wpływ na wynik Grupy na poziomie netto miały zdarzenia jednorazowe – umorzenie zobowiązania w następstwie obniżenia ceny, za jaką Zamet nabył konińską spółkę Fugo, które to umorzenie wpłynęło wówczas na podwyższenie wyniku Grupy Zamet na poziomie netto o kwotę 13,8 mln zł.

Sytuacja Grupy Zamet jest stabilna i obserwując rynek, możemy powiedzieć, że najtrudniejszy okres, związany z wpływem niekorzystnych trendów makroekonomicznych na naszą działalność, mamy już za sobą. W pierwszym półroczu bieżącego roku pozyskaliśmy znaczące kontrakty w branży hutniczej i metalurgicznej, a także w branży Oil & Gas. Wciąż znaczący wolumen obłożenia zajmują także zamówienia z rynku material handling. Wszystkie zakłady produkcyjne Grupy Zamet, do końca roku pracują z pełnym obłożeniem, a nasz portfel zamówień obejmuje także zlecenia z terminem realizacji przypadającym w 2019 roku. Poprawę koniunktury na rynku hutniczym i metalurgicznym a także na rynku Oil & Gas zamierzamy wykorzystać poprzez koncentrację aktywności Grupy ZAMET na tych rynkach. Warto podkreślić, że są to właśnie te kompetencje, które od lat stanowią o rozpoznawalności Grupy Zamet na świecie i w nich, dopatrujemy się głównych przewag konkurencyjnych. Z tego powodu podjęliśmy także decyzję o poszukiwaniu inwestora strategicznego dla Mostostalu Chojnice, który w naszej ocenie ma szersze perspektywy u boku partnera ukierunkowanego głównie na biznes infrastrukturalny, mostowy i budowlany – ten proces trwa, liczymy że rozstrzygnięcia zapadną jeszcze w tym roku – mówi Tomasz Jakubowski, prezes zarządu Zamet S.A.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ