Partner serwisu
07 września 2018

Jeden z koncernów uruchomił nową linię produkcyjną poduktów specjalistycznych

Kategoria: Aktualności

Koncern LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, uruchomił nową linię produkcyjną w swoim zakładzie w Mannheim. Nowa instalacja służy do przeprowadzania procesu syntezy pochodnych dimerkaptotiadiazolu (DMTD), które dodawane są do środków smarnych jako wielofunkcyjne dodatki. Nowa linia produkcyjna, która rozpoczęła funkcjonowanie w maju 2018 roku, umożliwiła zakładowi podwojenie rocznych zdolności produkcyjnych w zakresie tych specjalistycznych dodatków. Wartość inwestycji sięga kilku milionów euro.

Jeden z koncernów uruchomił nową linię produkcyjną poduktów specjalistycznych

– Ta inwestycja stanowiła odpowiedź na zwiększony popyt na te specjalistyczne dodatki ze strony naszych klientów. Nowy zakład pozwoli nam zaspokoić ich zapotrzebowanie na wysokiej jakości dodatki do środków smarnych, ale również umożliwi zdobycie nowych klientów i umożliwi dalszy rozwój naszych własnych pakietów rozwiązań dla szybko rozwijającego się rynku – podkreślił dr Martin Säwe, szef linii biznesowej dodatków do środków smarnych w jednostce biznesowej Additives (ADD) koncernu LANXESS.

Specjalistyczne produkty dla branży środków smarnych

Pochodne DMTD to wielofunkcyjne dodatki chemiczne wykorzystywane przede wszystkim do ochrony środków smarnych przed korozją przy kontakcie ze stopami stali zawierającymi tak zwane metale nieżelazne takie jak miedź, nikiel i kobalt. Dodatki zapobiegają usuwaniu jonów metali nieżelaznych ze stopu i chronią powierzchnię metalu przed agresywnymi środkami chemicznymi, zapewniając dzięki temu większą jednorodność i większą trwałość stopów stali. Dzięki przywieraniu do powierzchni metali działają jako środki smarne nawet w sytuacjach, gdy powierzchnie metalowe stykają się ze sobą w skrajnych warunkach i pod wysokim ciśnieniem. W związku z tym oprócz swojej funkcji ochrony przed korozją zwane są również dodatkami przeciwzatarciowymi (EP). Ponadto te dodatki wchodzą w interakcję z produktami rozpadu agresywnych substancji chemicznych znajdującymi się w środkach smarnych i absorbują je, co zapobiega uszkodzeniu materiału w dłuższej perspektywie czasowej. Główne obszary zastosowań tych wszechstronnych produktów to oleje przemysłowe, smary i płyny stosowane do obróbki metalu.

Jednostka biznesowa ADD dostarcza pochodne DMTD pod marką Additin klientom na całym świecie. Środki te są również składnikiem pakietów dodatków oferowanych przez koncern LANXESS. Ze względu na specjalny proces produkcji stosowany do osiągnięcia optymalnego składu ich jakość jest doskonała i jednorodna. W porównaniu do produktów firm konkurencyjnych dodatki koncernu LANXESS wyróżniają się swoją niezmienną jakością i wysoką wydajnością, łagodnym zapachem oraz jasnym i przejrzystym wyglądem. Opisane tutaj produkty wytwarzane są wyłącznie w zakładzie kon­cernu zlokaliwanym w Mannheim.

źródło: LANXESS
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ