Partner serwisu
05 września 2018

ABB na liście „Change the World” za upowszechnianie ekologicznego transportu elektrycznego

Kategoria: Aktualności

Dzięki wiodącej pozycji na świecie w dziedzinie rozwiązań do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych ABB została umieszczona przez magazyn Fortune na 8. miejscu w rankingu najlepszych firm, które „pomagają naszej planecie i rozwiązują problemy społeczne”.

ABB na liście „Change the World” za upowszechnianie ekologicznego transportu elektrycznego

ABB znalazła się na liście „Change the World” magazynu Fortune za wysiłki na rzecz upowszechniania ekologicznego transportu elektrycznego. Lista wyróżnia przedsiębiorstwa, które „wywarły pozytywny wpływ na społeczeństwo poprzez działania będące częścią ich podstawowej strategii biznesowej”.

W prestiżowym rankingu doceniono producenta leków Merck, który w tym roku zastosował w Demokratycznej Republice Konga ratującą życie szczepionkę przeciwko wirusowi Ebola. Fortune wyróżnił również Reliance Jio, dostawcę usług telekomunikacyjnych, za umożliwienie dostępu do internetu za pośrednictwem smartfonów i łączy szerokopasmowych ponad 200 milionom abonentów w Indiach, w ciągu niespełna dwóch lat.

Ulrich Spiesshofer, prezes Grupy ABB, powiedział, że ranking Fortune jest potwierdzeniem wiodącej pozycji firmy i jej zaangażowania w rozwój elektromobilności jako sposobu na oddzielenie globalnego wzrostu gospodarczego od zmian klimatycznych.

- ABB jest oddana idei światowego rozwoju bez pochłaniania zasobów Ziemi - powiedział Spiesshofer.
 

ABB, której oferta w zakresie elektromobilności obejmuje rozwiązania do ładowania i zasilania dla pociągów, autobusów i statków, opracowała stacje szybkiego ładowania dla samochodów osobowych, które w ciągu zaledwie 8 minut mogą wydłużyć zasięg ich jazdy o nawet 200 km.

„Wraz z popularyzacją pojazdów elektrycznych firma ABB zainstalowała ponad 7000 stacji szybkiego ładowania na całym świecie, co w ciągu ostatnich siedmiu lat pozwoliło zaoszczędzić około 2 mln galonów [7, 5 mln litrów] benzyny. Od 2015 r. biznes stacji ładowania odnotował dwucyfrowy wzrost rocznych przychodów. Kolejny krok: wspólny plan z firmą Electrify America, aby w przyszłym roku umieścić setki stacji ładowania w USA” - napisał magazyn Fortune.

W tym roku ABB będzie także partnerem pierwszego Impact mobility rEVolution’18, jednego z największych w Europie kongresów poświęconych inteligentnej mobilności, który odbędzie się w dniach 12-13 września 2018 r. w Katowicach i zgromadzi liderów nowej fali mobility. W wydarzeniu ma wziąć udział ponad 2000 gości i 150 mówców, w tym przedstawicie ABB, a w jego trakcie zaprezentowany zostanie m.in. nowy bolid elektryczny FIA Formula E Gen 2. Pojazd ten zadebiutuje w sezonie 2018/19 Formuły E – wyścigów sportowych samochodów elektrycznych, których sponsorem tytularnym jest ABB.

Kryteria rankingu „Change the World” magazynu Fortune obejmują stopień innowacyjności technologii przedsiębiorstwa oraz korzyści dla rentowności firmy i jej wartości dla akcjonariuszy, płynące z pozytywnych skutków społecznych działalności firmy.

W drugim kwartale ABB odnotowała ponad 30-procentowy wzrost zysku netto, mierzony rok do roku, do poziomu 681 mln USD, podczas gdy obroty przedsiębiorstwa wzrosły do 8,88 mld USD.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w sieciach energetycznych, produktach elektryfikacji, automatyce przemysłowej, robotyce i systemach napędowych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 130-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji w oparciu o dwie fundamentalne korzyści: dostarczanie energii elektrycznej z dowolnego źródła do dowolnego punktu poboru oraz automatyzacja przemysłu od etapu pozyskania zasobów naturalnych po gotowe wyroby. Jako sponsor tytularny Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe samochody elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 147 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

źródło: ABB
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ