Partner serwisu

2.329.357 akcji sprzedanych

Kategoria: Z życia branży

Zakończyło się przyjmowanie zapisów w wezwaniu następczym do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

Zarząd spółki Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. poinformował, że w dniu 8 kwietnia 2013 r. upłynął termin przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. („ZA Puławy”) ogłoszonym przez Wzywającego w dniu 19 lutego 2013 r. Zgodnie z informacją złożone zostały zapisy na sprzedaż 2.329.357 akcji reprezentujących łącznie 12,19% kapitału zakładowego ZA Puławy. Ostateczna liczba akcji nabytych w wezwaniu zostanie potwierdzona po zawarciu transakcji nabycia akcji, która zostanie zawarta do dnia 11 kwietnia 2013 r.
Realizacja zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki ZA Puławy odbyła się w ramach przeprowadzonego wezwania następczego w związku z przekroczeniem przez Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. progu 66 % ogólnej liczby głosów w spółce ZA Puławy w rezultacie rozliczenia oferty publicznej akcji serii D Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. Dokonanie i rozliczenie oferty publicznej akcji serii D Wzywającego spełni się po zawarciu transakcji nabycia akcji ZA Puławy do dnia 11 kwietnia 2013 roku.

Jest to kolejny etap realizacji konsolidacji polskiego sektora chemicznego w ramach Grupy Azoty – mówi Jerzy Marciniak, prezes Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. - Odbywa się ona w ramach ogłoszonej 13 czerwca 2012 roku naszej zaktualizowanej strategii. Co ważne, zaakceptowana ona została przez głównych akcjonariuszy spółki, w tym Skarb Państwa. Dziś inwestorzy, sprzedając nam akcje ZA Puławy w wezwaniu następczym, wspólnie z nami realizują ten cel. Strategia bowiem dąży do utworzenia europejskiego lidera  przemysłu chemicznego i spółki zdolnej do efektywnej konkurencji w skali globalnej oraz kandydata do wejścia do indeksu WIG20 na GPW – dodaje prezes.


Źródło:Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ