Partner serwisu
13 sierpnia 2018

Powołano nowych Członków Zarządu PKN ORLEN S.A.

Kategoria: Aktualności

Rada Nadzorcza PKN ORLEN S.A. na dzisiejszym posiedzeniu powołała do składu Zarządu: Michała Roga na stanowisko Członka Zarządu ds. Handlu Hurtowego i Międzynarodowego oraz Armena Konrada Artwich  na stanowisko Członka Zarządu ds. Korporacyjnych. Nowi Członkowie Zarządu zaczną pełnić swoje obowiązki od 1 września 2018 roku.

Powołano nowych Członków Zarządu PKN ORLEN S.A.

Dzisiejsze decyzje Rady Nadzorczej oznaczają, że Zarząd PKN ORLEN S. A. będzie od 1 września pracował w 7-osobowym składzie:
- Daniel Obajtek - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny
- Patrycja Klarecka - Członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej
- Józef Węgrecki - Członek Zarządu ds. Operacyjnych
- Wiesław Protasewicz - Członek Zarządu ds. Finansowych
- Zbigniew Leszczyński - Członek Zarządu ds. Rozwoju
- Michał Róg - Członek Zarządu ds. Handlu Hurtowego i Międzynarodowego
- Armen Konrad Artwich - Członek Zarządu ds. Korporacyjnych.


Pan Michał Róg

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Canadian International Management Institute and Harvard Business School. Ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w firmie TELE-FONIKA KABLE S.A., gdzie pracował jako: Wiceprezes ds. Sprzedaży – Sektor Dystrybucja i Energetyka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Produktu Średnich i Wysokich Napięć, Dyrektor ds. Sprzedaży na Rynku Bałkańskim, Dyrektor ds. Handlu Krajowego, Dyrektor Biura Rynku Krajowego.
Od marca 2018 Członek Zarządu ds. Handlowych ORLEN OIL Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Od kwietnia 2018 Członek Zarządu Paramo a.s. z siedzibą w Pardubicach, Czechy


Pan Armen Konrad Artwich

Armen Konrad Artwich jest radcą prawnym. Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia z zakresu finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. Studiował także prawo spółek i prawo handlowe na University of Sheffield, School of Law. Aplikację radcowską ukończył w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
Od stycznia 2018 roku dyrektor Departamentu Prawnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wcześniej, w latach 2016-2018 jako zastępca dyrektora Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju odpowiadał m.in. za projekty legislacyjne z obszaru prawa gospodarczego oraz za nadzór merytoryczny nad Głównym Urzędem Miar oraz Polskim Centrum Akredytacji.
Jednocześnie od lipca 2016 roku członek Komisji Nadzoru Finansowego (przedstawiciel ministra właściwego ds. gospodarki).
W latach 2011-2016 zatrudniony w Obszarze Prawnym Banku Zachodniego WBK S.A., gdzie odpowiadał za obsługę prawną bankowości inwestycyjnej w Pionie Global Banking & Markets.
Absolwent XVIII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Za działalność pro publico bono odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i nagrodą Fundacji Polcul.

źródło: PKN ORLEN
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ