Partner serwisu
07 sierpnia 2018

Prognoza: nawet 300 mln EV na światowych drogach do 2040 r.

Kategoria: Elektromobilność

Brytyjska firma konsultingowa GlobalData sporządziła raport „Electric vehicles – Thematic Research”, z którego wynika, że w ciągu 5 kolejnych lat w przemyśle motoryzacyjnym nastąpi przełom wywołany przez pojazdy elektryczne, autonomiczne i połączone, jak również rozwój mobilności jako usługi.

Prognoza: nawet 300 mln EV na światowych drogach do 2040 r.

GlobalData szacuje, że obecnie po światowych drogach porusza się 3 mln pojazdów elektrycznych. Do 2040 r. liczba ta może wzrosnąć do nawet 300 mln szt. Brytyjska firma prognozuje, że EV do 2030 r. będą odpowiadać za ponad 15% rejestracji samochodów osobowych. W 2017 r. ich udział w globalnym rynku wynosił ok. 1%.

Zdaniem GlobalData, masowa produkcja pojazdów elektrycznych przez największe koncerny motoryzacyjne nie nastąpi przed 2025 r. Większość dużych graczy w tym sektorze znajduje się obecnie na etapie zwiększania wydatków kapitałowych i rosnącej aktywności w obszarze fuzji oraz przejęć. Przemysł motoryzacyjny boryka się ponadto z coraz ostrzejszymi regulacjami prawnymi m.in. w zakresie emisji, jak również spadkiem marż handlowych. GlobalData zakłada, że w związku z nadchodzącą rewolucją w obszarze mobilności, wiele firm nie będzie w stanie utrzymać się na rynku.

źródło: orpa.pl/ globaldata.com, greencarcongress.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ