Partner serwisu
03 sierpnia 2018

Wydłuży się sieć gazowa na Opolszczyźnie

Kategoria: Aktualności

Prawie 86 km sieci i 1 stacja gazowa przybędzie do 2022 r. w województwie opolskim. 30 czerwca, podczas konferencji w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim Polska Spółka Gazownictwa zapowiedziała, że to nie koniec.

Wydłuży się sieć gazowa na Opolszczyźnie

Polska Spółka Gazownictwa podpisała z przedstawicielami 18 samorządów woj. opolskiego listy intencyjne o współpracy w zakresie rozwoju sieci gazowniczej. Podczas spotkania w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim Adam Węgrzyn, członek zarządu PSG poinformował o planach spółki do 2022 r. na terenie Opolszczyzny. Koncepcji nie brakuje. Spółka zadeklarowała zrealizowanie inwestycji za nieco ponad 11 milinów złotych na terenie 74 gmin, dzięki czemu dostęp do gazu będzie miało 1507 gmin.

- Poziom gazyfikacji wyniesie wówczas 60,79 proc. To oznacza wzrost o niespełna 3 procent – wyjaśniają przedstawiciele PSG. Obecnie w woj. opolskim na 71 gmin dostęp do sieci mają tylko 42. - W planach do 2022 roku na terenie Opolszczyzny mamy budowę stacji gazowej i sieci o długości 85,98 km, w sumie za 29,82 mln zł – mówi Adam Węgrzyn. W gminie Sośnicowice i Bierawie powstania stacja gazowa, na pograniczu woj. śląskiego oraz opolskiego. Kolejna budowa gazociągu odbędzie się między Lewinem Brzeskim a Paczkowem na odcinku Otmuchów-Hanuszów.

Listy z PSG podpisali przedstawiciele gmin Baborów, Głogówek, Głuchołazy, Gogolin, Głubczyce, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Olesno, Otmuchów, Prudnik, Strzeleczki, Wołczyn, Grodków, , Branice, Skoroszyce i Cisek oraz Popielów.

źródło: opole.uw.gov.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ