Partner serwisu
03 sierpnia 2018

Grupa Azoty obecna w indeksach FTSE4Good

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty S.A. po raz kolejny weszła w skład indeksów FTSE4Good, jak poinformował FTSE Russell w efekcie przeprowadzonej w czerwcu 2018 roku rewizji indeksów.

Grupa Azoty obecna w indeksach FTSE4Good

Status członka FTSE4Good każdorazowo poprzedza gruntowna ocena raportowanych działań z zakresu środowiska (Environmental), kwestii socjalnych i społecznych (Social) i zarządzania na poziomie korporacyjnym (Corporate Governance).

- Informację o pozytywnej weryfikacji Grupy Azoty i kontynuacji obecności w indeksach FTSE4Good przyjęliśmy z dużą satysfakcją. Po raz kolejny uzyskaliśmy potwierdzenie niezależnych ekspertów, że korporacyjną działalność biznesową prowadzimy w sposób transparentny i zgodny z najwyższymi standardami środowiskowymi i społecznymi, o czym rzetelnie i wyczerpująco sprawozdajemy naszym akcjonariuszom. W Polsce nasza aktywność w obszarze ESG także jest doceniana, jesteśmy obecni w indeksie Respect od początku jego istnienia – podsumowuje Paweł Łapiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.
 

Grupa Azoty S.A. została zakwalifikowana do indeksu FTSE4Good Emerging Markets w grudniu 2016 roku, poszerzając grono spółek raportujących zdarzenia środowiskowe, zarządzania korporacyjnego oraz odpowiedzialnych społecznie (ESG). W październiku 2017 roku FTSE Russel przekwalifikował Polskę z rynków rozwijających się (Emerging Markets) do rozwiniętych (Developed Markets).

Indeksy FTSE4Good Series są tworzone przez FTSE Russel, globalną agencję indeksową, dla oceny inwestycyjnej firm deklarujących działalność w obszarze ESG. Indeksy wykorzystywane są przez szeroki krąg uczestników rynku w podejmowaniu decyzji w oparciu o najlepsze praktyki odpowiedzialnego inwestowania. Indeks FTSE4Good jest jednym z indeksów Giełdy Londyńskiej od 2001 roku.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ