Partner serwisu
01 sierpnia 2018

Tesla rozważa budowę fabryki w Europie

Kategoria: Elektromobilność

Według doniesień The Wall Street Journal, Tesla prowadzi rozmowy z władzami Niemiec oraz Holandii na temat budowy swojej pierwszej fabryki w Europie.

Tesla rozważa budowę fabryki w Europie

Kalifornijska spółka negocjowała już z przedstawicielami dwóch niemieckich krajów związkowych w przedmiocie lokalizacji kolejnej Gigafactory, w której miałyby powstawać akumulatory oraz pojazdy elektryczne.

Jak podaje WSJ, rozmowy znajdują się obecnie we wczesnej fazie i osiągniecie porozumienia nie jest pewne. Rzecznik prasowy Tesli odmówił udzielenia oficjalnego komentarza.

Dyrektor generalny spółki z Palo Alto, Elon Musk, ujawnił w czerwcu, że to właśnie Niemcy stanowią preferowane miejsce lokalizacji pierwszej Gigafactory w Europie.

Musk poinformował w mediach społecznościowych:
„Niemcy są wiodącym wyborem w Europie. Być może granica niemiecko-francuska ma sens, w pobliżu krajów Beneluksu”.

Obecnie Telsa posiada już zakład inżynieryjny w niemieckim Pruem, 30 km od granicy z Belgią i 100 km od granicy z Holandią.

W pierwszej połowie lipca, spółka Elona Muska ogłosiła osiągnięcie porozumienia w sprawie budowy swojej pierwszej, zagranicznej fabryki. Nowy zakład powstanie w regionie Szanghaju i docelowo będzie produkował 500 tys. pojazdów rocznie.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ