Partner serwisu
31 lipca 2018

BASF odnotowuje niewielki wzrost sprzedaży i zysków

Kategoria: Aktualności

drugim kwartale 2018 r. Grupa BASF osiągnęła niewielki wzrost sprzedaży i zysków. – W porównaniu z drugim kwartałem 2017 r., sprzedaż wzrosła o 518 mln EUR do 16,8 mld EUR - powiedział dr Martin Brudermüller, Prezes Zarządu BASF SE.

BASF odnotowuje niewielki wzrost sprzedaży i zysków

Było to spowodowane wyższymi cenami we wszystkich segmentach, w szczególności w segmencie Materiałów i Rozwiązań Funkcjonalnych i oraz Ropy Naftowej i Gazu. Ponadto, z wyjątkiem segmentu Produktów Uszlachetniających, wszystkie segmenty osiągnęły wzrost wolumenów. Zostało to częściowo zrównoważone niekorzystnymi efektami walutowymi.
BASF zwiększył dochody z działalności operacyjnej (EBIT) przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych o 105 mln EUR rok do roku do 2,4 mld EUR, głównie dzięki znacznie wzmocnionemu udziałowi segmentu Ropy i Gazu. EBIT przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych nieznacznie wzrósł w segmentach Rozwiązań dla Rolnictwa i Produktów Uszlachetniających, ale nieznacznie spadł w segmencie Chemikaliów i znacznie spadł w segmencie Materiałów i Rozwiązań Funkcjonalnych.

W porównaniu z pierwszą połową 2017 r., sprzedaż wzrosła o 307 mln EUR do 33,4 mld EUR. Było to spowodowane wyższymi cenami sprzedaży, szczególnie w segmentach Materiałów i Rozwiązań Funkcjonalnych, Chemikaliów oraz Ropy Naftowej i Gazu, a także wzrostem wolumenów we wszystkich segmentach z wyjątkiem Produktów Uszlachetniających. Negatywne efekty walutowe, związane przede wszystkim z dolarem amerykańskim, osłabiły sprzedaż we wszystkich segmentach.

BASF zwiększył EBIT przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych w pierwszej połowie 2018 r. o 160 mln EUR do 4,9 mld EUR, głównie dzięki znacznie wzmocnionemu udziałowi segmentu Ropy Naftowej i Gazu. EBIT przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych wzrósł nieznacznie w segmencie Chemikaliów, ale nieznacznie spadł w segmencie Produktów Uszlachetniających i znacznie spadł w segmentach Materiałów i Rozwiązań Funkcjonalnych oraz Rozwiązań dla Rolnictwa.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ