Partner serwisu
25 lipca 2018

Volkswagen zbuduje sieć ładowania EV w Kanadzie

Kategoria: Elektromobilność

Grupa Volkswagena ogłosiła założenie nowej spółki, która na terytorium Kanady wybuduje sieć ultra-szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Według planów, sieć Electrify Canada zostanie uruchomiona w drugim kwartale 2019 r.

Volkswagen zbuduje sieć ładowania EV w Kanadzie

Kanadyjski rynek pojazdów elektrycznych rośnie, kreując wielką potrzebę dostępu do ładowania, które jest szybkie, wygodne i dostępne w kluczowych lokalizacjach - powiedział Daniel Weissland, dyrektor generalny kanadyjskiego oddziału Grupy Volkswagena.

Wstępne plany obejmują instalację 32 stacji ładowania w pobliżu najważniejszych autostrad oraz w obszarach metropolitarnych takich jak Kolumbia Brytyjska, Alberta, Ontario oraz Quebec. Każda ze stacji zostanie wyposażona w cztery ultra-szybkie ładowarki DC  o mocach od 150 do 350 kW. Urządzenia będą zgodne ze standardami CCS oraz CHAdeMO. Stacje zapewnią obsługę zarówno obecnych, jak i przyszłych generacji samochodów elektrycznych. Electrify Canada zajmie się budową oraz obsługą planowanej infrastruktury.

Elektromobilność w Kanadzie rozwija się w szybkim tempie

Według Navigant Research, sprzedaż EV w tym państwie będzie rosła średnio o 29% rocznie, osiągając poziom 140 tys. pojazdów w 2026 r.

Volkswagen założył wcześniej spółkę Electrify America, której głównym polem działalności są Stany Zjednoczone. Przedsiębiorstwo zamierza zainstalować w USA ponad 2 000 ładowarek do pojazdów elektrycznych w 484 lokalizacjach. Sieć Electrify America obejmie również ładowarki ultraszybkie o mocy 150/350 kW, które zostaną wyposażone w chłodzone kable. Najmocniejsze wersje urządzeń staną przy autostradach i pozwolą przejechać dystans 20 mil (32 km) na każdą minutę ładowania.  Klienci Electrify America w miastach będą mogli skorzystać także z szybkich ładowarek DC o mocach od 50 do 150 kW.

W ciągu kolejnych 10 lat Electrify America zamierza wydać ponad 2 mld dolarów na rozbudowę infrastruktury przeznaczonej do pojazdów elektrycznych oraz edukację. Inwestycje stanowią element ugody, którą Volkswagen zawarł z władzami federalnymi w konsekwencji afery Dieselgate.

źródło: orpa.pl/ media.vw.ca
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ