Partner serwisu
11 lipca 2018

Polski oddział BP Europa SE: Zmiany na najważniejszych stanowiskach

Kategoria: Aktualności

Spółka BP Europa SE, oddział w Polsce informuje, że z dniem 1 lipca 2018 roku nastąpiły zmiany na najważniejszych stanowiskach w firmie.

Polski oddział BP Europa SE: Zmiany na najważniejszych stanowiskach

Dotychczasowy Dyrektor Generalny BP w Polsce Piotr Pyrich objął stanowisko Dyrektora Generalnego Działu Retail w Republice Południowej Afryki. Jego dotychczasowe stanowisko zostało, w ramach zmian organizacyjnych struktury firmy, podzielone na dwie odrębne funkcje: Prezesa spółki (Head of Country), które objął Bogdan Kucharski oraz Dyrektora Generalnego działu Retail w Polsce, które objęła Barbara Wiążewska. Zmieniona struktura – podział odpowiedzialności. W związku z wyżej wymienionymi zmianami od dnia 1 lipca bieżącego roku podział odpowiedzialności w BP Europa SE, oddział w Polsce wygląda następująco:

Za zintegrowane zapewnienie spójności wszystkich działań w Polsce, relacje z kluczowymi interesariuszami i współpracę z organami władzy zarówno państwowej, jak i samorządowej oraz organizacjami pozarządowymi odpowiada Bogdan Kucharski. Działem stacji paliw zarządza, jako Dyrektor Generalny działu Retail Barbara Wiążewska, odpowiadając za operacyjną działalności BP i realizację strategii. Drugim biznesem BP obecnym w Polsce, działem Lubricants – z marką Castrol, zarządza Piotr Sokołowski – Dyrektor Operacyjny Castrol Polska, odpowiedzialny zarówno za Polskę jak również za Czechy, Słowację i Węgry.

Bogdan Kucharski

Wysokiej klasy menadżer posiadający bogate doświadczenie zdobyte w międzynarodowym środowisku korporacyjnym w zakresie zarządzania, zaopatrzenia, optymalizacji, logistyki, strategii, sprzedaży, kierowania stacjami paliwowymi i finansów. Z BP związany od 1998 r., oprócz Polski pracował w Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Absolwent wydziału handlu zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, MBA Maastricht School of Management. Po objęciu stanowiska Prezesa BP w Polsce równolegle kontynuuje pracę na dotychczasowym stanowisku Dyrektora Logistyki na Europę.

Barbara Wiążewska

W BP od 1999 r., m.in.: Dyrektor Sprzedaży, Dyrektor Operacyjny działu LPG oraz Dyrektor ds. Rozwoju i Transformacji BP Retail w Polsce. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach, kieruje zespołem z pasja i osiąga znakomite wyniki. Na nowym stanowisku odpowiadać będzie za realizację strategii BP na rynku polskim, w tym rozwój sieci i oferty stacji paliw oraz działalność operacyjną stacji BP w Polsce. Posiada tytuł magistra psychologii uzyskany na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz dyplom w dziedzinie zarządzania przyznany przez ICAN Institute w Polsce.

Piotr Sokołowski

Doświadczony menadżer w zakresie handlu oraz prowadzenia biznesu stacji paliwowych z bogatym zapleczem operacyjnym (13 lat w segmencie sprzedaży i działalności B2B oraz 5 lat w segmencie działalności B2C). Posiada międzynarodowe doświadczenie, obecnie kieruje biznesem smarów i olejów samochodowych i przemysłowych w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Magister ekonomii w zakresie finansów i bankowości. W spółce BP od 1998 roku, od 2017 kieruje działem Lubricants.

źródło: pipc.org.pl/ BP
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ