Partner serwisu
10 lipca 2018

Przeszukania w siedzibach spółek zajmujących się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw

Kategoria: Aktualności

9 lipca 2018 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z pracownikami urzędów celno – skarbowych i inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego dokonali – na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku – przeszukań w siedzibach kilkunastu podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, które zajmują się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw.

Przeszukania w siedzibach spółek zajmujących się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw

W akcji tej brało udział łącznie 180 funkcjonariuszy CBA, Urzędów Celno-Skarbowych: Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego i Opolskiego oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Przeszukania odbyły się łącznie w ponad 40 miejscach, a ich celem było zabezpieczenie dokumentów i różnego rodzaju przedmiotów związanych z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw.

- Realizowane czynności mają związek z nadzorowanym w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku wielowątkowym i transgranicznym śledztwem, prowadzonym przez Delegaturę w Szczecinie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej działającej w okresie od listopada 2015 roku do marca 2017 r. na terenie całego kraju i dokonywanych przez członków tej grupy nadużyciach w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej, które to działania naraziły Skarb Państwa na starty w wysokości przekraczającej łącznie 70 milionów złotych - mówi prok. Maciej Załęski, Rzecznik Prasowy Prokuratury Gdańskiej.

źródło: Prokuratura Gdańska/ paliwa.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ