Partner serwisu
04 lipca 2018

Nowy biuletyn URE już dostępny

Kategoria: Z życia branży

Jakie działania prowadził regulator w 2017 r. w zakresie energii elektrycznej, paliw ciekłych, gazowych i ciepła? Można przeczytać w najnowszym wydaniu kwartalnika URE.

Nowy biuletyn URE już dostępny

W Sprawozdaniu znalazły się ponadto uwarunkowania, które kształtują sytuację na rynkach energii elektrycznej, paliw ciekłych, gazowych oraz ciepła. Osobny rozdział poświęcono sytuacji na rynku OZE.

Jak pisze URE, w 2017 r. znacząca część prac Prezesa URE dotyczyła energetycznych projektów infrastrukturalnych o międzynarodowym zasięgu oraz szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i naszego regionu Europy. W największym stopniu działania te dotyczyły rynku gazu, ze względu na planowane i realizowane w tym segmencie bardzo ważne przedsięwzięcia, w tym projekt Baltic Pipe oraz rozbudowa i zwiększenie zdolności regazyfikacyjnych terminalu LNG w Świnoujściu.

Istotną nowością, ze względu na silny wymiar konsumencki było rozpoczęcie działalności Koordynatora ds. negocjacji przy Prezesie URE. W Sprawozdaniu możemy przeczytać, w jaki sposób ta nowa instytucja może ułatwić konsumentom rozwiązywanie sporów z przedsiębiorstwami energetycznymi bez wchodzenia na drogę sądową.

Sprawozdanie z działalności Prezesa URE, choć dotyczy konkretnego roku, jest w istocie kompendium wiedzy o wszystkich aspektach rynku energetycznego w Polsce. Informacje i statystyki są przedstawione w ujęciu historycznym, a dzięki prezentacji danych porównawczych z lat poprzednich, można zaobserwowć tendencje na przestrzeni lat.

Nowy biuletyn można przeczytać TUTAJ.

źródło: URE
fot. URE
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ