Partner serwisu
12 lipca 2018

Unipetrol zwiększa produkcję paliwa lotniczego

Kategoria: Aktualności

Wchodzący w skład Grupy ORLEN czeski Unipetrol uruchomił produkcję paliwa lotniczego w rafinerii Litvínovie. Dotychczas było ono wytwarzane jedynie w Kralupach.

Unipetrol zwiększa produkcję paliwa lotniczego

Jest to efekt rosnącego popytu na paliwo lotnicze oraz nowych możliwości biznesowych, jakie pojawiają się w ramach działania w Grupie ORLEN. Uruchamiając produkcję w Litvíniovie, Unipetrol zwiększy swoje moce produkcyjne w segmencie paliwa lotniczego o ok. 30 proc., do poziomu ok. 200 tys. ton rocznie. Nakłady inwestycyjne związane z rozszerzeniem produkcji przekroczyły 100 mln koron (ok. 16,5 mln zł).

Unipetrol jest jedynym w Czechach producentem paliwa lotniczego JET A-1, które nadaje się do większości samolotów odrzutowych. Unipetrol, we współpracy z PKN ORLEN, jest dostawcą paliwa do portu lotniczego im. Václava Havla w Pradze oraz do Administracji Państwowymi Rezerwami Materiałowymi. PKN ORLEN jest również ważnym odbiorcą w praskim porcie, od kwietnia ubiegłego roku zaopatrując w paliwo linie lotnicze tankujące na tym lotnisku. Unipetrol planuje produkować do 200 tys. ton Jet A-1 rocznie, z czego około jedna trzecia będzie pochodzić z zakładu w Litvínovie.

źródło: PKN ORLEN
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ