Partner serwisu
25 czerwca 2018

Ostatni dzwonek i nagrody we włocławskim Chemiku

Kategoria: Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku na dwa miesiące rozstali się z probówkami, pipetami oraz odczynnikami i udali się na zasłużone wakacje. Rok szkolny zakończył się szczególnie miłym akcentem dla przyszłych techników technologii chemicznej pobierających naukę w klasie patronackiej ANWILU. Sześciorgu z nich, którzy w ciągu ostatnich 10 miesięcy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz wykazali się szczególnym zaangażowaniem na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, włocławska spółka z Grupy ORLEN wręczyła nagrody finansowe.

Ostatni dzwonek i nagrody we włocławskim Chemiku

Naukę w klasie patronackiej ANWILU pobiera łącznie 27 uczniów (12 absolwentów I kl. i 15 absolwentów II kl.). Przyszli technicy technologii chemicznej uczą się w systemie dualnym, tzn. teorię poznają podczas zajęć w Zespole Szkół Chemicznych, a umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe zdobywają w czasie praktyk w siedzibie włocławskiej spółki.

Uczniowie mogą liczyć na wsparcie merytoryczne ekspertów firmy, dzięki czemu znacznie skraca się czas niezbędny do poznania przez nich instalacji, które będą mieli szansę w przyszłości obsługiwać. To jednak nie jedyny przywilej wynikający z patronatu, którym włocławska spółka objęła klasę. ANWIL dofinansowuje również koszty dojazdu i zakup podręczników, a także nagradza osiągnięcia naukowe najzdolniejszych młodych chemików.

W piątek, 22 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego, włocławska spółka, za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej, wręczyła nagrody finansowe trojgu absolwentom I klasy oraz trojgu absolwentom II klasy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz wykazali się szczególnym zaangażowaniem na rzecz społeczności lokalnej. Na prymusów czekały nagrody w wysokości 1000 zł (I miejsce), 800 zł (II miejsce) i 600 zł (III miejsce).

źródło: Źródło: Anwil
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ