Partner serwisu
22 czerwca 2018

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego II etapu gazociągu Lwówek – Odolanów

Kategoria: Aktualności

Zakończył się odbiór techniczny II Etapu gazociągu Lwówek-Odolanów, stanowiącego połączenie pomiędzy węzłami przesyłu gazu w Krobi i Odolanowie.

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego II etapu gazociągu Lwówek – Odolanów

Cały gazociąg DN 1000 Lwówek - Odolanów o długości 168 km jest istotnym elementem międzynarodowego Korytarza Gazowego Północ-Południe. Stanowi również końcowy element  magistrali  łączącej Terminal LNG w Świnoujściu z Podziemnymi Magazynami Gazu w Wierzchowicach i Mogilnie.

Gazociąg zlokalizowany jest na terenie 19 gmin województw wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach:

• Etap I obejmuje połączenie węzłów Lwówek, Kotowo i Krobia (ok. 114 km);
• Etap II obejmuje połączenie węzłów Krobia i Odolanów (ok. 54 km).

Dokonano odbioru:

• 54 kilometrów gazociągu DN 1000 wraz z linią światłowodową,
• liniowego zespołu zaporowo-upustowego z układami obejściowymi wyposażonymi w kolektory umożliwiające podłączanie nowych stacji i odbiorców w Zdunach,
• przebudowanego węzła przesyłu gazu w Odolanowie wraz ze śluzą uniwersalną, umożliwiającą nadanie i odbiór tłoka inspekcyjnego oraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie węzła Odolanów.

Obecnie trwają prace zmierzające do rozruchu i nagazowania wybudowanej infrastruktury. Przekazanie gazociągu do eksploatacji wraz z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie dla odcinków zlokalizowanych na terenie województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego planowane jest 22 sierpnia br. Zakończenie realizacji inwestycji nastąpi do 30 sierpnia 2018 roku.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na opracowanie dokumentacji projektowej (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013) i na realizację prac budowlanych (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020).

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ