Partner serwisu
21 czerwca 2018

PGNiG SA z nagrodą za innowacyjność

Kategoria: Aktualności

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało główną nagrodę w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie”, w konkursie „Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia”. Firma została doceniona za centrum startupowe InnVento. Statuetkę odebrał Łukasz Kroplewski, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG SA.

PGNiG SA z nagrodą za innowacyjność

Nagrody zostały wręczone już po raz drugi. Kategoria „Przełomowe Rozwiązanie” obejmuje najbardziej innowacyjne firmy w Polsce.

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwa SA jest liderem branży oil&gas, a istotnym elementem naszego rozwoju jest pozyskiwanie i wdrażanie najlepszych dostępnych rozwiązań. Uruchomiliśmy InnVento, aby z jednej strony umożliwić młodym wynalazcom wdrożenie ich autorskich pomysłów, a z drugiej - uzyskać dostęp do innowacji, które pomogą nam wpłynąć na wzrost konkurencyjności naszej firmy. Nie było do tej pory w Polsce takiego programu, który wspierałby innowacyjność w sektorze oil&gas w taki właśnie sposób – powiedział Wiceprezes Łukasz Kroplewski.

- Po zaledwie roku działania InnVento mamy już spektakularne efekty. Zgłosiło się do nas ponad 100 firm, a z 18 z nich już kontynuujemy współpracę na różnych poziomach. Chciałabym podkreślić, że nagroda dla PGNiG SA, którą dziś otrzymaliśmy, to nie tylko uznanie dla firmy za stworzenie innowacyjnego centrum startupowego InnVento. To przede wszystkim wyróżnienie za dynamiczny rozwój i efektywne działanie. Po roku funkcjonowania InnVento wdraża już 7 zgłoszonych projektów – dodał Wiceprezes Łukasz Kroplewski.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia stanowią prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych polskich firm, które przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki, promocji Polski na arenie międzynarodowej, a także angażują się w działalność charytatywną i ekologiczną. W tegorocznej, drugiej edycji konkursu statuetki zostały przyznawane w pięciu kategoriach. Patronat honorowy nad projektem objęły Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Energii.

PGNiG SA otrzymał nagrodę Polskiego Radia już po raz drugi. W ubiegłorocznej edycji konkursu firma zdobyła statuetkę w kategorii „Dobry Zarząd”.

O InnVento

InnVento to pierwszy inkubator dla obszaru oil&gas dedykowany Grupie Kapitałowej PGNiG i branży gazowej. Projekt został uruchomiony w 2017 r.

Firmom, które zdecydują się na udział w InnVento PGNiG SA oferuje m.in. pomoc merytoryczną ekspertów spółki, wsparcie administracyjne i operacyjne, a także pomoc w pozyskaniu zewnętrznego finansowania.

Od momentu startu programu do PGNiG SA zgłoszonych zostało ponad 100 bardzo ciekawych propozycji. Najwięcej pomysłów wiąże się z obszarem nowych źródeł energii, a także ochrony środowiska oraz wprowadzenia innowacyjnych produktów lub usług dla klienta końcowego.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ