Partner serwisu
20 czerwca 2018

Grupa Azoty liderem odpowiedzialności w przemyśle

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty zajęła pierwsze miejsce w kategorii produkcja przemysłowa w XII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Jest to zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

Grupa Azoty liderem odpowiedzialności w przemyśle

W tegorocznym ogólnym zestawieniu Rankingu Odpowiedzialnych Firm Grupa Azoty uplasowała się na 5. miejscu, awansując z 23. pozycji. W tym roku ocenie zarządzania obszarem CSR i zrównoważonego rozwoju poddały się cztery największe spółki w grupie kapitałowej: z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna pod wspólną marką Grupa Azoty. Kluczowe obszary weryfikacji spółek to odpowiedzialne prowadzenie biznesu, polityka zrównoważonego rozwoju, zarządzanie pozytywnym wpływem, a także wybrane wskaźniki odpowiedzialności.

- Pozycja Grupy Azoty w pierwszej dziesiątce odpowiedzialnych firm w Polsce i jednocześnie pozycja lidera w branży przemysłowej to dla nas wyróżnienie i nobilitacja. Odpowiedzialność za jakość prowadzonego biznesu od lat jest częścią naszej kultury korporacyjnej. W konsolidującej się Grupie Azoty mamy coraz większą świadomość, że społeczna odpowiedzialność biznesu jest również ważnym elementem komunikowania się z uczestnikami rynku. W tym obszarze z powodzeniem zacieśniamy współpracę pomiędzy spółkami, wspólnie wsłuchujemy się w głos otoczenia i doskonalimy, tak aby opracowywana strategia zrównoważonego rozwoju Grupy Azoty definiowała nasz wspólny cel na przyszłość – mówi Paweł Wochowski, Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Komunikacji w Grupie Azoty.

Do Rankingu Odpowiedzialnych Firm zakwalifikowało się 70 organizacji działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym ułatwiającym uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Od 2018 roku organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub, natomiast partnerami merytorycznymi są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Global Compact Network Poland. Za weryfikację odpowiada Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Autorami zestawienia są Profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, dziennikarz.

źródło: Grupa Azoty
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ