Partner serwisu
18 czerwca 2018

GAZ-SYSTEM na Światowych Dniach Morza 2018

Kategoria: Aktualności

- Światowe Dni Morza były okazją do zaprezentowania naszych planów w zakresie rozbudowy infrastruktury przesyłowej, w tym przede wszystkim terminalu LNG. Międzynarodowy charakter spotkania, dyskusje panelowe utwierdzają nas w przekonaniu, że to, co realizujemy jest odpowiedzią na oczekiwania rynku - powiedział wiceprezes Artur Zawartko podczas Światowych Dni Morza 2018, organizowanych przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Międzynarodową Organizacją Morską (ang. International Maritime Organization, IMO).

GAZ-SYSTEM na Światowych Dniach Morza 2018

Spotkanie odbyło się 13-15 czerwca 2018 r. w Szczecinie.

Zdaniem wiceprezesa Zawartko koncepcja Bramy Północnej, w skład której wchodzi projekt rozbudowy terminalu LNG i projekt Baltic Pipe to elementy szerokiej strategii inwestycyjnej Grupy Kapitałowej GAZ-SYSTEM.

– Liczymy, że wspomniane projekty w połączeniu z interkonektorami, rozbudową polskiej infrastruktury przesyłowej pozwolą stworzyć system integrujący kraje Europy Środkowo-Wschodniej, zapewniający im zdywersyfikowane źródła dostaw gazu - podkreślił wiceprezes Zawartko.
 

Zwrócił także uwagę, że LNG jest jednym z perspektywicznych paliw na zmieniającym się dynamicznie rynku gazu.

– Rozbudowa terminalu sprawi, że nasza spółka i spółka Polskie LNG, operator terminalu stanie się aktywnym graczem na tym rynku. Dzięki temu zyskamy dodatkowe możliwości odbioru i przesyłu gazu oraz zwiększymy jego konkurencyjność – dodał.

Światowe Dni Morza po raz pierwszy zostały zorganizowane w  jednym z krajów  Europy Środkowo-Wschodniej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 800 gości z całego świata, w tym Sekretarz Generalny Kitack Lim (Republika Korei) oraz inni przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Morskiej oraz delegacje rządowe, ministrowie ds. morskich z całego świata, biznesu, środowiska akademickiego oraz eksperci z branży morskiej.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ