Partner serwisu
12 czerwca 2018

Elektryczne autobusy Volvo trafią z Wrocławia do Danii

Kategoria: Elektromobilność

Firma Volvo Buses otrzymała zamówienie z Aarhus w Danii na cztery autobusy Volvo 7900 Electric. Są to pierwsze w pełni elektryczne autobusy, które będą kursować po tym mieście. Zamówienie zostało złożone przez firmę Busselskabet Aarhus Sporveje, operatora transportu publicznego z Aarhus.

Elektryczne autobusy Volvo trafią z Wrocławia do Danii

Volvo 7900 Electric to zeroemisyjne autobusy miejskie, projektowane przez polskich inżynierów pracujących w siedzibie Volvo we Wrocławiu. Opracowują oni pełen zakres rozwiązań dla autobusów elektrycznych, autobusów elektryczno-hybrydowych (typu plug-in) i hybrydowych. Pojazdy, które trafią do Danii, zostaną w całości wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo i wyjadą na drogi w sierpniu 2019 roku.

Akumulatory autobusów będą ładowane w systemie szybkiego ładowania pantografowego za pomocą masztów na jednej z końcowych stacji. Stacje ładujące o mocy 300 kW zostaną dostarczone przez firmę ABB. Rozwiązanie to bazuje na otwartym interfejsie znanym pod nazwą „OppCharge”, co oznacza, że może być używane do ładowania autobusów elektrycznych również innych producentów. Autobusy będą ładowane także za pomocą dwóch stacji ładujących o mocy 50 kW znajdujących się w zajezdniach.

Zużycie energii elektrycznych autobusów marki Volvo jest o ok. 80% mniejsze niż w przypadku ich odpowiedników napędzanych silnikami wysokoprężnymi.

Zeroemisyjne autobusy Volvo zostały już sprzedane do miast w takich państwach jak Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania, Luksemburg i Polska. Poza w pełni elektrycznym modelem 7900 Electric, oferta zelektryfikowanych autobusów Volvo Buses obejmuje pojazdy hybrydowe oraz hybrydowe typu plug-in. Firma sprzedała już ponad 4000 zelektryfikowanych autobusów na całym świecie.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ