Partner serwisu
07 czerwca 2018

Obligacje PKN ORLEN serii D sprzedane

Kategoria: Aktualności

PKN ORLEN sfinalizował kolejną emisję  obligacji detalicznych o wartości 200 mln złotych. W ramach całego programu, który trwa od lipca 2017 r., Koncern uplasował już na rynku papiery dłużne o łącznej wartości 800 mln zł.

Obligacje PKN ORLEN serii D sprzedane

– Zainteresowanie inwestorów naszymi dotychczasowymi emisjami pokazuje, że jest zapotrzebowanie rynku na tego typu ofertę. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z oferowaniem obligacji przez podmiot cieszący się zaufaniem i ugruntowaną pozycją, jak PKN ORLEN  – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W ramach programu, PKN ORLEN może wyemitować, w kilku seriach, obligacje do łącznej kwoty 1 mld zł. W ramach serii D oferowane były obligacje o wartości 200 mln zł, oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, na którą składa się WIBOR 6M  i marża  w wysokości 1,2%. Intencją Koncernu jest notowanie papierów dłużnych na rynku Catalyst Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obligacje detaliczne otrzymały ocenę agencji Fitch Ratings, która przyznała całemu programowi rating na poziomie A(pol).

źródło: PKN ORLEN
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ