Partner serwisu
04 czerwca 2018

Jedyny taki wóz w Europie

Kategoria: Aktualności

Nowy samochód pożarniczy strażaków Grupy Azoty Police to auto austriackiej firmy Rosenbauer wyprodukowane na podwoziu Volvo i wyposażone w 62 metrowy podnośnik. Jest to obecnie jedyny taki wóz strażacki w Europie.

Jedyny taki wóz w Europie

Strażackie uroczystości związane z nadaniem Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Police sztandaru oraz przekazaniem jednostce pożarniczego samochodu specjalnego rozpoczęły się w poniedziałek 4 czerwca mszą świętą w kościele p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy.

Były one kontynuowane na terenie Zakładowej Straży Pożarnej, gdzie nastąpił akt nadania jednostce sztandaru ufundowanego przez zarząd Grupy Azoty Police. Temu wydarzeniu towarzyszyło wbicie przez członków zarządu polickiej spółki i kapelana diecezjalnego i powiatowego strażaków gwoździ w drzewiec sztandaru.

Kolejnym punktem programu było oficjalne przekazanie strażakom pojazdu pożarniczego zakupionego przez Grupę Azoty Police i jego poświęcenie przez księdza kanonika Waldemara Szczurowskiego.

Na zakończenie uroczystości zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Popławski i prezesa Grupy Azoty Police dr. Wojciech Wardacki wręczyli nagrody i wyróżnień zasłużonym strażakom.

Jednostka Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Police istnieje od 1968 roku. Obecnie liczy ona 56 pracowników i jest wyposażona w dziewięć wozów - siedem bojowych, jeden operacyjny i jeden techniczny.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat zakładowi strażacy z Polic wzięli udział w 2172 wyjazdach do pożarów i innych zagrożeń. W tym czasie przeszkolili w zakresie ochrony przeciwpożarowej blisko 23 tysiące osób związanych z policką spółką.

Strażacy Grupy Azoty Police, pomagają także przy gaszeniu pożarów poza zakładem. Za przykład może posłużyć ubiegłoroczna akcja gaszenia katedry w Gorzowie. Tam wykorzystany został poprzedni podnośnik, sięgający na wysokość 53 metrów.

źródło: Grupa Azoty Police
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ