Partner serwisu
23 maja 2018

To już cztery Listki CSR na koncie ANWILU

Kategoria: Aktualności

Włocławka spółka z Grupy ORLEN jest jedną z 66 firm z całej Polski, której działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu docenił tygodnik POLITYKA. Do tegorocznej edycji zestawienia zgłosiła się rekordowa liczba – 115 – przedsiębiorstw. Redakcja wyróżniła ANWIL już po raz czwarty i przyznała spółce Biały Listek CSR.

To już cztery Listki CSR na koncie ANWILU

Od siedmiu lat tygodnik POLITYKA przeprowadza wśród największych polskich firm ankietę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwa, które chcą pochwalić się swoimi działaniami w tym obszarze, a jednocześnie poddać się ocenie niezależnych ekspertów, odpowiadają na pytania przygotowane, we współpracy z firmą doradczą Deloitte, przez redakcję tygodnika. Dotyczą one norm ISO 26000, a więc ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego.

Organizatorzy, na podstawie oceny nadesłanych ankiet, wyróżniają firmy, które najefektywniej zarządzają swoim wpływem na otoczenie, przyznając im: Złoty, Srebrny lub Biały Listek CSR. ANWIL w tym roku, po raz czwarty, znalazł się w grupie przedsiębiorstw nagrodzonych Białym Listkiem CSR.

- ANWIL dokłada wszelkich starań, aby być nie tylko jednym z liderów polskiej gospodarki, największym pracodawcą w regionie, ale przede wszystkim zasłużyć na miano firmy odpowiedzialnej społecznie. O skali i zasięgu podejmowanych działań w tym obszarze najlepiej świadczy fakt, że dobre praktyki naszej spółki są dostrzegane i doceniane przez niezależnych ekspertów. Tylko w ubiegłym roku zdobyliśmy Biały Listek CSR Polityki, złoty medal Rynku Inwestycji w uznaniu za konsekwentne wdrażanie rozwiązań na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa pracy, medal za zasługi dla województwa kujawsko-pomorskiego, jak również otrzymaliśmy tytuł Solidnego Pracodawcy. Pierwszy sukces w 2018 roku w obszarze CSR odnotowaliśmy już w ubiegłym miesiącu, gdy Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) doceniło aż 13 inicjatyw, które zrealizowaliśmy na rzecz pracowników, społeczności lokalnej, ochrony środowiska, a także budowania relacji z interesariuszami. Dobra passa trwa, ponieważ maj przyniósł kolejne wyróżnienie – Biały Listek CSR – podkreśla Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

źródło: ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ