Partner serwisu
24 kwietnia 2018

Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Kategoria: Książki pod patronatem kierunekCHEMIA.pl

Książka wyjaśnia główne problemy występujące przy projektowaniu i prowadzeniu procesów w przemyśle chemicznym oraz omawia właściwości układów technologicznych

Omówione w niej przykłady obliczeń technologicznych dotyczą typowych procesów znajdujących zastosowanie w różnych zakładach przemysłu chemicznego. Publikacja przedstawia zasady organizacji procesów chemicznych w pojedynczych aparatach oraz w złożonych instalacjach przemysłowych, podstawy sporządzania bilansów technologicznych, zawierających informacje o przebiegu strumieni masy i energii (entalpii) w instalacjach produkcyjnych. Omawia problemy dynamiki procesów zachodzących w reaktorach przemysłowych w powiązaniu z kinetyką reakcji zachodzących w prostych i złożonych układach reagentów. Pokazuje działanie głównych układów technologicznych stosowanych w praktyce przemysłowej oraz zawiera wybrane przykłady procesów produkcyjnych prowadzonych w różnych gałęziach przemysłu chemicznego.

Książka jest przeznaczona dla osób studiujących technologię i inżynierię chemiczną na poziomie zaawansowanym oraz dla pracowników instytutów badawczych, zakładów przemysłowych i biur projektowych, którzy zamierzają pogłębić swoją wiedzę w zakresie obliczeń technologicznych dotyczących instalacji przemysłu chemicznego.

Informacja o autorze/ redaktorze:

  • Krzysztof Schmidt-Szałowski, emerytowany prof. PW
  • Krzysztof Krawczyk, prof. zw. dr hab. Wydz. Chemiczny PW
  • Jan Petryk, dr inż. emerytowany adiunkt PW
  • Jan Sentek, dr inż. emerytowany adiunkt PW
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ