Partner serwisu
20 kwietnia 2018

Ponad 150 mln zł od GAZ-SYSTEM dla lokalnych społeczności

Kategoria: Aktualności

Wartość podatku od nieruchomości przekazanego gminom przez GAZ-SYSTEM przekroczyła w 2017 r. ponad 150 mln zł. W ostatnich pięciu latach było to ponad 600 mln zł. Kwotę tę gminy mogą przeznaczyć na dowolne i ważne dla lokalnej społeczności cele.

Ponad 150 mln zł od GAZ-SYSTEM dla lokalnych społeczności

Gazociągi przesyłowe GAZ-SYSTEM przebiegają przez teren 790 gmin w Polsce. Długość krajowej sieci to blisko 11 tys. km. Każdego roku spółka odprowadza do budżetów gminnych w ramach podatku od nieruchomości do 2 proc. wartości infrastruktury zlokalizowanej na jej terenie. - Rozwój sieci służącej do przesyłu gazu sprawia, że z roku na rok zwiększa się kwota podatku od nieruchomości przekazywanego przez nas do gmin. Jest to swoistego rodzaju nasz wkład w rozwój lokalnych społeczności – mówi Artur Zawartko, wiceprezes zarządu GAZ-SYSTEM.

Podatek to nie wszystko

GAZ-SYSTEM przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa infrastruktury. Pracownicy spółki na bieżąco monitorują działanie systemu i dokonują niezbędnych napraw. Istotna jest także przejrzysta polityka informacyjna dotycząca inwestycji. Firma organizuje spotkania i konsultacje z mieszkańcami, podczas których pracownicy spółki odpowiadają bezpośrednio na pytania zainteresowanych. W związku z nowymi inwestycjami GAZ-SYSTEM organizuje również stoiska tematyczne. Informacje na temat nowej, jak i istniejącej infrastruktury można również uzyskać na stronie internetowej www.gaz-system.pl.

Edukacja najważniejsza

GAZ-SYSTEM zaangażowany jest również w działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży – organizuje lekcje chemii w szkołach, a także terenowe wizyty studyjne. Fundusz Naturalnej Energii oraz Fundusz Inicjatyw Lokalnych to z kolei przykłady konkursów grantowych wspieranych przez GAZ-SYSTEM, dzięki którym lokalne społeczności mają szansę na realizację swoich inicjatyw i pomysłów.

- Już na wstępnym etapie inwestycji poznajemy potrzeby naszych interesariuszy. Nasza aktywność w lokalnych społecznościach jest zauważana i doceniana przez mieszkańców – dodaje Artur Zawartko, wiceprezes zarządu GAZ-SYSTEM.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ